Lietuvos nacionalinio saugumo patarėjas Kęstutis Budrys išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Sirijoje, pabrėždamas, kad negalima būti tikriems, jog padėtis šalyje stabilizuosis. Jis pažymėjo, kad Sirijoje vykstantys įvykiai gali turėti platesnių pasekmių regionui ir tarptautinei bendruomenei. Budrys pabrėžė, kad būtina atidžiai stebėti situaciją ir būti pasirengusiems reaguoti į galimus pokyčius. Lietuvos atstovas taip pat akcentavo tarptautinio bendradarbiavimo svarbą sprendžiant konfliktus ir užtikrinant saugumą.

Sirijos konfliktas, prasidėjęs 2011 metais kaip taikūs protestai prieš prezidento Basharo al-Assado režimą, greitai peraugo į pilietinį karą, kuris tęsiasi iki šiol. Šis konfliktas sukėlė didžiulę humanitarinę krizę, privertė milijonus žmonių palikti savo namus ir tapo viena iš didžiausių pabėgėlių krizių pasaulyje. Be to, Sirijos teritorijoje veikia įvairios teroristinės grupuotės, įskaitant „Islamo valstybę“, kurios kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir pasaulio saugumui.

Tarptautinė bendruomenė, įskaitant Jungtines Tautas, Europos Sąjungą ir NATO, nuolat ieško būdų, kaip spręsti šią krizę. Tačiau dėl skirtingų interesų ir geopolitinių įtampų, įskaitant Rusijos ir Irano paramą Assado režimui bei JAV ir kitų Vakarų šalių paramą opozicijai, rasti bendrą sprendimą yra sudėtinga.

Lietuva, kaip Europos Sąjungos ir NATO narė, aktyviai dalyvauja tarptautinėse diskusijose dėl Sirijos. Šalis remia humanitarinę pagalbą nukentėjusiems Sirijos gyventojams ir prisideda prie pastangų kovoti su terorizmu. Kęstutis Budrys pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie tarptautinių pastangų siekiant taikos ir stabilumo Sirijoje, tačiau taip pat ragina kitas šalis imtis atsakingų veiksmų ir bendradarbiauti sprendžiant šią sudėtingą krizę.

Be to, Budrys atkreipė dėmesį į tai, kad Sirijos konfliktas gali turėti ilgalaikių pasekmių ne tik regionui, bet ir visam pasauliui, įskaitant migracijos srautus, terorizmo grėsmes ir geopolitinę nestabilumą. Todėl jis ragina tarptautinę bendruomenę ne tik reaguoti į esamus iššūkius, bet ir imtis prevencinių priemonių, kad būtų užkirstas kelias panašioms krizėms ateityje.