Vilniaus Rotušės aikštėje įžiebta pirmoji Chanukos žvakė, simbolizuojanti šviesos pergalę prieš tamsą, yra svarbus įvykis ne tik Lietuvos žydų bendruomenei, bet ir visai šalies visuomenei. Ši ceremonija, kurioje dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės nariai, svečiai iš užsienio ir Lietuvos valdžios atstovai, yra puiki proga prisiminti ir pagerbti žydų kultūros ir istorijos indėlį į Lietuvos visuomenę.
Chanuka, dar vadinama Šviesos švente, yra viena iš labiausiai žinomų žydų švenčių, švenčiama aštuonias dienas. Ji primena apie Jeruzalės šventyklos atšventinimą po Makabėjų sukilimo prieš graikų valdžią ir stebuklingą aliejaus degimą, kai vienos dienos aliejaus atsargos degė net aštuonias dienas. Šis stebuklas simbolizuoja viltį ir tikėjimą, kad net ir sunkiausiais laikais galima rasti šviesą ir stiprybę.
Lietuvos žydų bendruomenė, kuri yra viena iš seniausių Europoje, šią šventę mini kasmet, siekdama puoselėti tradicijas ir stiprinti bendruomenės ryšius. Šventės metu kasdien įžiebiama po vieną žvakę, o tai simbolizuoja šviesos ir vilties triumfą. Ši tradicija ne tik padeda išlaikyti žydų kultūros gyvybingumą, bet ir skatina dialogą bei supratimą tarp skirtingų kultūrų ir religijų Lietuvoje.
Be to, Chanukos šventė Vilniuje yra puiki proga atkreipti dėmesį į Lietuvos žydų bendruomenės istoriją ir jos svarbą šalies kultūriniame ir socialiniame gyvenime. Nuo viduramžių laikų žydai buvo neatsiejama Lietuvos visuomenės dalis, prisidėję prie šalies ekonomikos, mokslo, meno ir kultūros plėtros. Šiandien, minint Chanuką, Lietuvos žydų bendruomenė ne tik švenčia savo tradicijas, bet ir siekia stiprinti savo tapatybę bei ryšius su kitomis bendruomenėmis.
Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys ceremonijos metu pabrėžė, kad Lietuvos žydų bendruomenė yra neatsiejama šalies istorijos ir kultūros dalis. Jis akcentavo bendruomenės indėlį į Lietuvos visuomenės raidą, pabrėždamas, kad žydų kultūra ir tradicijos praturtina Lietuvos kultūrinį peizažą ir skatina tarpkultūrinį dialogą. Ši šventė yra puiki proga visiems Lietuvos gyventojams susipažinti su žydų kultūra ir tradicijomis, taip stiprinant tarpusavio supratimą ir pagarbą.