Lietuvos Seimas svarsto galimybę išplėsti Laisvės gynėjų statusą, įtraukiant ir buvusius Lietuvos policijos akademijos pareigūnus. Šis pasiūlymas kilo atsižvelgiant į tai, kad daugelis šių pareigūnų aktyviai dalyvavo 1991 metų sausio įvykiuose, gindami Lietuvos nepriklausomybę. Iki šiol Laisvės gynėjų statusas buvo suteikiamas tik tiems, kurie tiesiogiai dalyvavo ginkluotoje kovoje ar kitose aktyviose veiklose, susijusiose su nepriklausomybės gynimu.
1991 metų sausio įvykiai, dar žinomi kaip Sausio 13-osios įvykiai, buvo vienas iš svarbiausių momentų Lietuvos kelyje į nepriklausomybę. Tuo metu Sovietų Sąjunga bandė jėga atkurti savo kontrolę Lietuvoje, tačiau susidūrė su didžiuliu pasipriešinimu iš Lietuvos žmonių, kurie masiškai rinkosi ginti svarbiausių valstybės objektų, tokių kaip televizijos bokštas ir Seimo rūmai. Šių įvykių metu žuvo 14 žmonių, o šimtai buvo sužeisti.
Pasiūlymo šalininkai teigia, kad buvę policijos akademijos pareigūnai taip pat prisidėjo prie Lietuvos laisvės išsaugojimo, todėl jie nusipelno tokio pat pripažinimo. Jie pabrėžia, kad šių pareigūnų indėlis buvo svarbus ne tik tiesioginiuose veiksmuose, bet ir užtikrinant viešąją tvarką bei saugumą tuo sudėtingu laikotarpiu. Be to, šie pareigūnai dažnai veikė sudėtingomis sąlygomis, susidurdami su grėsmėmis savo gyvybei ir sveikatai.
Tačiau yra ir skeptikų, kurie mano, kad statuso išplėtimas gali sumenkinti jo reikšmę. Jie teigia, kad reikia aiškiai apibrėžti kriterijus, pagal kuriuos būtų suteikiamas Laisvės gynėjo statusas, kad būtų išvengta galimų nesusipratimų ar piktnaudžiavimo. Skeptikai taip pat pabrėžia, kad svarbu išlaikyti statuso prestižą ir užtikrinti, kad jis būtų suteikiamas tik tiems, kurie tikrai prisidėjo prie nepriklausomybės kovos.
Šiuo metu Seime vyksta diskusijos dėl šio pasiūlymo, ir tikimasi, kad artimiausiu metu bus priimtas sprendimas. Jei pasiūlymas bus patvirtintas, tai reikš, kad daugiau žmonių, kurie prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės išsaugojimo, bus tinkamai įvertinti ir pagerbti. Tai taip pat gali paskatinti platesnę diskusiją apie tai, kaip Lietuva turėtų pripažinti ir pagerbti visus, kurie prisidėjo prie šalies laisvės ir nepriklausomybės.