Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) viceministrė Danguolė Jakubauskienė, sulaukusi dėmesio dėl savo pareiškimų apie sveikatos reformą, teigia, kad kai kurie sprendimai, kurie buvo priimti vykdant reformą, bus peržiūrėti. Ji pabrėžė, kad reformos metu buvo padaryta klaidų, kurios turėtų būti ištaisytos, siekiant užtikrinti geresnę sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą.
Jakubauskienė pažymėjo, kad kai kurie sprendimai buvo priimti skubotai ir neatsižvelgiant į visus galimus padarinius. Ji pabrėžė, kad svarbu įvertinti, kaip reformos veikia pacientus ir sveikatos priežiūros specialistus, ir atitinkamai koreguoti veiksmus. Šis požiūris atspindi pasaulinę tendenciją, kai sveikatos priežiūros reformos yra nuolat peržiūrimos ir koreguojamos, siekiant užtikrinti, kad jos atitiktų besikeičiančius visuomenės poreikius ir technologijų pažangą.
Viceministrė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad būtina užtikrinti konstruktyvų dialogą su visomis suinteresuotomis šalimis, siekiant rasti geriausius sprendimus sveikatos sistemos tobulinimui. Ji išreiškė viltį, kad peržiūrėjus reformos sprendimus, bus galima pasiekti geresnių rezultatų ir užtikrinti, kad sveikatos priežiūros sistema veiktų efektyviau. Šis dialogas yra esminis, nes įtraukiant pacientus, gydytojus, slaugytojus ir kitus sveikatos priežiūros specialistus, galima geriau suprasti realias problemas ir rasti praktinius sprendimus.
Jakubauskienės teigimu, svarbu, kad reformos būtų vykdomos nuosekliai ir atsakingai, atsižvelgiant į ilgalaikius tikslus ir pacientų poreikius. Ji pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistema turi būti orientuota į pacientą ir užtikrinti aukštos kokybės paslaugas visiems gyventojams. Tai reiškia, kad reikia ne tik gerinti paslaugų prieinamumą, bet ir investuoti į sveikatos priežiūros specialistų mokymą, infrastruktūros atnaujinimą ir naujų technologijų diegimą.
Be to, viceministrė pabrėžė, kad svarbu atsižvelgti į demografinius pokyčius, tokius kaip senėjanti visuomenė, ir užtikrinti, kad sveikatos priežiūros sistema būtų pasirengusi šiems iššūkiams. Tai apima ne tik ligų prevenciją ir ankstyvą diagnozavimą, bet ir ilgalaikės priežiūros paslaugų plėtrą, kurios yra būtinos vyresnio amžiaus žmonėms.
Galiausiai, Jakubauskienė pabrėžė, kad sveikatos apsaugos reforma turi būti grindžiama moksliniais įrodymais ir geriausia tarptautine praktika, siekiant užtikrinti, kad Lietuvos sveikatos priežiūros sistema būtų konkurencinga ir atitiktų aukščiausius standartus.