Eligijus Masiulis, buvęs Lietuvos liberalų sąjūdžio lyderis, pateikė skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) po to, kai buvo įsivėlęs į vieną iš didžiausių korupcijos skandalų Lietuvos istorijoje. Šis skundas yra dalis jo pastangų apsiginti nuo kaltinimų, kurie, jo teigimu, buvo nepagrįsti ir pažeidė jo teises.
Masiulis buvo sulaikytas 2016 metais, kai teisėsaugos institucijos rado didelę pinigų sumą jo automobilyje. Jis buvo kaltinamas kyšininkavimu, kai tariamai priėmė kyšį iš verslininko už palankius sprendimus. Šis atvejis sukėlė didelį rezonansą Lietuvoje, nes Masiulis buvo laikomas vienu iš perspektyviausių politikų šalyje.
Skunde EŽTT Masiulis teigia, kad jo teisės buvo pažeistos keliais aspektais. Pirma, jis tvirtina, kad teisėsaugos institucijos neteisėtai rinko ir naudojo jo asmeninius duomenis, pažeisdamos jo teisę į privatų gyvenimą. Antra, jis teigia, kad buvo pažeista jo nekaltumo prezumpcija, nes viešai buvo pateikiami kaltinimai dar prieš teismo sprendimą, o tai galėjo paveikti visuomenės nuomonę ir teismo nešališkumą.
Be to, Masiulis nurodo, kad teismo procesas buvo nesąžiningas, nes buvo naudojami įrodymai, kurie, jo manymu, buvo gauti neteisėtai. Jis taip pat kritikuoja žiniasklaidos vaidmenį, teigdamas, kad ji prisidėjo prie jo viešo pasmerkimo dar prieš teismo sprendimą.
Lietuvos valdžios institucijos dar nepateikė oficialaus atsakymo į šį skundą, tačiau tikėtina, kad jos gins savo veiksmus ir teismo sprendimus, teigdamos, kad visos procedūros buvo atliktos laikantis įstatymų. EŽTT sprendimas šiuo klausimu gali turėti reikšmingų pasekmių tiek Masiuliui, tiek Lietuvos teisinei sistemai, nes gali priversti peržiūrėti tam tikras teisines procedūras ir užtikrinti, kad būtų laikomasi žmogaus teisių standartų.
Šis atvejis taip pat atkreipia dėmesį į platesnes problemas, susijusias su korupcija ir teisingumo sistema Lietuvoje, ir gali paskatinti diskusijas apie būtinybę stiprinti teisėsaugos institucijų nepriklausomumą ir skaidrumą.