Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išreiškė susirūpinimą dėl galimo buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo požiūrio į tarptautinę politiką, jei jis vėl būtų išrinktas. Landsbergis teigia, kad Trumpas galėtų sutikti su pasaulio padalijimu tarp trijų didžiųjų imperijų: JAV, Kinijos ir Rusijos. Toks scenarijus, pasak ministro, būtų pavojingas mažesnėms valstybėms, įskaitant Lietuvą, nes jos galėtų būti paliktos be didesnės apsaugos ir paramos.
Landsbergis pabrėžė, kad dabartinė JAV administracija, vadovaujama prezidento Joe Bideno, laikosi tvirtos pozicijos dėl paramos sąjungininkams ir tarptautinės tvarkos palaikymo. Bideno administracija aktyviai dalyvauja NATO veikloje, stiprina transatlantinius ryšius ir remia demokratines vertybes visame pasaulyje. Tačiau, jei Trumpas sugrįžtų į valdžią, gali kilti grėsmė šiai politikai, nes jis jau anksčiau yra išreiškęs simpatijas autoritariniams lyderiams ir skeptiškumą dėl tradicinių sąjungų, tokių kaip NATO ir Europos Sąjunga.
Ministras taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys turi būti pasirengusios galimiems pokyčiams tarptautinėje arenoje ir stiprinti savo saugumą bei bendradarbiavimą su kitomis demokratinėmis valstybėmis. Landsbergis ragina Europos Sąjungą ir NATO išlikti vieningomis ir stiprinti savo pozicijas, kad būtų užtikrinta regiono saugumas ir stabilumas. Jis pabrėžė, kad būtina investuoti į gynybos pajėgumus, stiprinti kibernetinį saugumą ir plėtoti strateginius partnerystės ryšius su kitomis demokratinėmis šalimis, tokiomis kaip Kanada, Japonija ir Australija.
Be to, Landsbergis akcentavo, kad Lietuva turi aktyviai dalyvauti tarptautinėse organizacijose ir forumuose, siekdama užtikrinti savo interesų gynimą ir prisidėti prie globalių problemų sprendimo. Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu skatinti demokratijos ir žmogaus teisių vertybes, ypač atsižvelgiant į augančią autoritarizmo grėsmę pasaulyje. Lietuvos diplomatija, pasak ministro, turi būti lanksti ir inovatyvi, kad galėtų efektyviai reaguoti į besikeičiančią geopolitinę situaciją.