Lietuvoje siautusios audros, kurios paliko be elektros šimtus namų ūkių, buvo vienos stipriausių per pastaruosius metus. Meteorologai pranešė, kad vėjo gūsiai kai kuriose vietovėse siekė net iki 100 km/h, o tai sukėlė didelę žalą infrastruktūrai. Be elektros tiekimo sutrikimų, audros taip pat sukėlė potvynius kai kuriose žemumose, apsunkindamos gelbėjimo ir remonto darbus.
Energetikos įmonės, tokios kaip „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), mobilizavo papildomas brigadas ir techniką, kad kuo greičiau atkurtų elektros tiekimą. Įmonės atstovai teigia, kad prioritetas teikiamas vietovėms, kuriose gyvena pažeidžiamiausi gyventojai, tokie kaip senjorai ar šeimos su mažais vaikais. Taip pat bendradarbiaujama su vietos savivaldybėmis, siekiant užtikrinti, kad gyventojai gautų reikiamą pagalbą.
Gyventojai, kurie vis dar neturi elektros, yra raginami naudoti žibintuvėlius vietoj žvakių, kad išvengtų gaisro pavojaus, ir laikyti šaldytuvus bei šaldiklius uždarytus, kad maistas išliktų šviežias kuo ilgiau. Taip pat rekomenduojama turėti atsarginių baterijų ir įkrautų nešiojamų įkroviklių, kad būtų galima palaikyti ryšį su artimaisiais ir gauti naujausią informaciją apie situaciją.
Socialiniuose tinkluose ir vietos žiniasklaidoje gyventojai dalijasi patarimais, kaip išgyventi be elektros, ir siūlo pagalbą tiems, kuriems jos reikia. Bendruomenės solidarumas šiuo metu yra itin svarbus, nes daugelis žmonių susiduria su nepatogumais ir iššūkiais.
Lietuvos vyriausybė taip pat svarsto galimybę skirti papildomą finansinę paramą nukentėjusiems regionams, siekiant padėti atstatyti infrastruktūrą ir padengti nuostolius. Tuo tarpu sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis orai turėtų pagerėti, o tai leis greičiau užbaigti remonto darbus ir atkurti normalų gyvenimo ritmą.