Lietuvoje šiuo metu gyvena apie 218 tūkstančių užsieniečių, praneša Migracijos departamentas. Šis skaičius sudaro apie 7,8 proc. visų šalies gyventojų. Daugiausia užsieniečių atvyksta iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos. Pastaraisiais metais pastebimas didėjantis atvykstančiųjų skaičius, ypač dėl geopolitinių įvykių ir ekonominių priežasčių.

Ukrainiečių skaičiaus augimą Lietuvoje galima sieti su Rusijos invazija į Ukrainą, kuri prasidėjo 2022 metais. Daugelis ukrainiečių ieškojo saugumo ir geresnių gyvenimo sąlygų, todėl pasirinko Lietuvą kaip vieną iš galimų prieglobsčio šalių. Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys, suteikė humanitarinę pagalbą ir palengvino atvykimo bei integracijos procesus.

Baltarusijos piliečių skaičiaus augimas taip pat susijęs su politine situacija jų šalyje. Po 2020 metų prezidento rinkimų Baltarusijoje, kurie sukėlė didelius protestus ir represijas, daugelis baltarusių nusprendė emigruoti į kaimynines šalis, įskaitant Lietuvą, ieškodami saugesnės aplinkos ir geresnių gyvenimo sąlygų.

Migracijos departamentas pabrėžia, kad užsieniečių integracija yra svarbi tiek ekonominiu, tiek socialiniu požiūriu, todėl dedamos pastangos užtikrinti sklandų jų įsiliejimą į visuomenę. Lietuvoje veikia įvairios programos, skirtos padėti užsieniečiams mokytis lietuvių kalbos, susipažinti su vietos kultūra ir tradicijomis, taip pat įsitraukti į darbo rinką.

Be to, Lietuva siekia pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus, kurie galėtų prisidėti prie šalies ekonomikos augimo. Šiuo tikslu šalis siūlo įvairias lengvatas ir programas, skirtas palengvinti aukštos kvalifikacijos specialistų atvykimą ir įsikūrimą. Tai apima greitesnį vizų išdavimą, darbo leidimų supaprastinimą ir kitas priemones, kurios padeda pritraukti talentus iš užsienio.

Lietuvos vyriausybė taip pat aktyviai dirba su tarptautinėmis organizacijomis ir kitomis šalimis, siekdama užtikrinti, kad migracijos procesai būtų valdomi efektyviai ir humaniškai. Bendradarbiaujama su Europos Sąjungos institucijomis, siekiant dalintis gerąja praktika ir patirtimi, taip pat užtikrinti, kad migracijos politika atitiktų tarptautinius standartus ir žmogaus teisių principus.

Parašykite komentarą