Lietuvos muitinė stiprina kontrolę ir įspėja gyventojus dėl galimų klastočių. Pastaruoju metu pastebėta, kad į šalį bandoma įvežti vis daugiau padirbtų prekių, todėl muitinės pareigūnai nusprendė atidžiau tikrinti siuntas. Šis sprendimas priimtas siekiant apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškų ir potencialiai pavojingų produktų, kurie gali kelti grėsmę sveikatai ar saugumui.

Muitinės atstovai pabrėžia, kad klastotės dažnai būna prastesnės kokybės nei originalūs gaminiai, o jų sudėtyje gali būti kenksmingų medžiagų. Be to, tokios prekės dažnai neatitinka saugumo standartų, todėl gali sukelti įvairių problemų vartotojams. Dėl šios priežasties muitinė ragina gyventojus būti atsargius ir atidžiai rinktis prekes, ypač perkant internetu iš užsienio.

Pareigūnai taip pat primena, kad klastočių įsigijimas ir platinimas yra neteisėtas, todėl už tai gali būti taikomos griežtos sankcijos. Muitinė bendradarbiauja su kitomis teisėsaugos institucijomis, siekdama užkirsti kelią neteisėtai prekybai ir apsaugoti vartotojus nuo galimų pavojų.

Gyventojai, pastebėję įtartinas prekes ar turintys informacijos apie galimas klastotes, raginami kreiptis į muitinę arba kitas atsakingas institucijas. Tik bendromis pastangomis galima užtikrinti, kad į rinką patektų tik saugios ir kokybiškos prekės.

Pastaraisiais metais klastočių problema tapo vis aktualesnė visame pasaulyje. Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) duomenimis, klastotės sudaro apie 6,8% viso ES importo, o tai atitinka apie 121 milijardą eurų per metus. Dažniausiai klastojamos prekės yra drabužiai, avalynė, elektronika, kosmetika ir vaistai. Šios prekės ne tik kenkia ekonomikai, bet ir kelia rimtą pavojų vartotojų sveikatai ir saugumui.

Lietuvos muitinė, siekdama efektyviau kovoti su klastotėmis, naudoja modernias technologijas, tokias kaip rentgeno aparatai ir specializuota programinė įranga, leidžianti greitai ir tiksliai nustatyti įtartinas siuntas. Be to, muitinės pareigūnai nuolat tobulina savo žinias ir įgūdžius, dalyvaudami tarptautiniuose mokymuose ir seminaruose.

Svarbu paminėti, kad vartotojai taip pat gali prisidėti prie kovos su klastotėmis. Rekomenduojama pirkti prekes tik iš patikimų pardavėjų, atkreipti dėmesį į produkto kainą (jei ji yra per daug žema, tai gali būti klastotė), patikrinti produkto pakuotę ir etiketę. Jei kyla abejonių dėl prekės autentiškumo, geriausia susisiekti su gamintoju arba oficialiu platintoju.

Kova su klastotėmis yra sudėtingas ir ilgalaikis procesas, reikalaujantis tiek valdžios institucijų, tiek visuomenės pastangų. Tik bendradarbiaudami galime užtikrinti, kad rinkoje būtų tik saugios ir kokybiškos prekės, o vartotojai būtų apsaugoti nuo galimų pavojų.