Naujasis Aplinkos ministerijos viceministras, kurio vardas dar nėra plačiai žinomas, turi solidžią patirtį dirbant tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Prieš pradėdamas eiti šias pareigas, jis dirbo įvairiose aplinkosaugos organizacijose, kuriose vadovavo projektams, susijusiems su klimato kaitos mažinimu ir tvarios energijos plėtra. Jo ankstesnė patirtis apima darbą su Europos Sąjungos institucijomis, kur jis prisidėjo prie kelių svarbių aplinkosaugos iniciatyvų kūrimo ir įgyvendinimo.

Vienas iš pagrindinių viceministro tikslų yra užtikrinti, kad Lietuva iki 2030 metų sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas bent 40% lyginant su 1990 metų lygiu, kaip numatyta Europos Sąjungos klimato politikos tiksluose. Jis taip pat sieks skatinti atsinaujinančios energijos naudojimą, siekiant, kad iki 2030 metų bent 45% Lietuvos energijos būtų gaunama iš atsinaujinančių šaltinių.

Viceministras planuoja aktyviai bendradarbiauti su Lietuvos mokslininkais ir inovacijų kūrėjais, siekdamas skatinti naujų technologijų, tokių kaip vandenilio energetika ir energijos kaupimo sprendimai, plėtrą. Jis taip pat pabrėžė, kad svarbu įtraukti visuomenę į aplinkosaugos sprendimų priėmimo procesą, todėl planuoja organizuoti viešas konsultacijas ir diskusijas su įvairiomis suinteresuotomis šalimis.

Tarptautiniu mastu viceministras sieks stiprinti Lietuvos bendradarbiavimą su kitomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Jungtinės Tautos ir Pasaulio bankas, siekiant dalintis gerąja praktika ir gauti paramą aplinkosaugos projektams. Jis taip pat planuoja dalyvauti tarptautinėse konferencijose ir forumuose, kur galės pristatyti Lietuvos pasiekimus ir iššūkius aplinkosaugos srityje.

Viceministras tikisi, kad jo vadovavimas padės Lietuvai tapti pavyzdžiu kitoms šalims, kaip galima sėkmingai derinti ekonominį augimą su aplinkos apsauga, ir prisidės prie tvarios ir ekologiškos ateities kūrimo.

Parašykite komentarą