Paskutinėmis žiemos dienomis Lietuvoje orai primins pavasarį. Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis šalyje vyraus šilti orai, o temperatūra kai kuriose vietovėse gali pakilti net iki 10 laipsnių šilumos. Nors naktimis dar gali pasitaikyti šalnų, dienomis temperatūra bus gerokai aukštesnė nei įprasta šiam metų laikui.
Lietus taip pat bus dažnas svečias, tačiau jis bus trumpalaikis ir neintensyvus. Dėl šiltesnių orų sniegas sparčiai tirps, o tai gali sukelti potvynių pavojų kai kuriose vietovėse. Gyventojai raginami būti atsargūs ir stebėti situaciją, ypač tie, kurie gyvena netoli upių ar kitų vandens telkinių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba rekomenduoja sekti jų pateikiamą informaciją apie vandens lygius upėse, kad būtų galima laiku imtis prevencinių priemonių.
Šiltesni orai džiugina daugelį, tačiau sinoptikai įspėja, kad pavasaris dar gali pateikti staigmenų. Nors artimiausiu metu žiema atsitrauks, vis dar yra tikimybė, kad kovo mėnesį gali sugrįžti šaltesni orai. Todėl patariama neskubėti atsisveikinti su šiltesniais drabužiais ir būti pasiruošusiems galimiems orų pokyčiams.
Be to, šiltesni orai gali paskatinti ankstyvą augalų vegetaciją, todėl sodininkai ir ūkininkai turėtų būti pasirengę galimiems šalnų sugrįžimams, kurie gali pakenkti augalams. Rekomenduojama stebėti orų prognozes ir, esant reikalui, imtis apsaugos priemonių, pavyzdžiui, dengti jautresnius augalus.
Klimatologai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad tokie orų svyravimai gali būti susiję su klimato kaitos poveikiu, kuris lemia dažnesnius ir intensyvesnius ekstremalius orų reiškinius. Tai skatina visuomenę ir valdžios institucijas imtis veiksmų, siekiant mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir prisitaikyti prie besikeičiančio klimato sąlygų.