Politologas teigia, kad tie, kurie su nerimu laukia antrosios Donaldo Trumpo kadencijos, turi pagrindo nerimauti. Anot jo, Trumpo sugrįžimas į Baltuosius rūmus galėtų reikšti didelius pokyčius tiek JAV vidaus, tiek užsienio politikoje.

Pirmiausia, Trumpo politika dažnai buvo neprognozuojama ir kartais prieštaringa, o tai kėlė įtampą tiek šalies viduje, tiek tarptautinėje arenoje. Jo administracija pasižymėjo griežta imigracijos politika, prekybos karais su kitomis šalimis ir skeptišku požiūriu į tarptautines organizacijas bei susitarimus. Pavyzdžiui, Trumpo administracija pasitraukė iš Paryžiaus klimato susitarimo, Trans-Ramiojo vandenyno partnerystės ir Irano branduolinio susitarimo, kas sukėlė didelį tarptautinį atgarsį.

Be to, Trumpo retorika dažnai buvo konfrontacinė, o tai galėjo skatinti visuomenės susiskaldymą. Jo valdymo laikotarpiu JAV patyrė didelį politinį ir socialinį susiskaldymą, kuris dar labiau paaštrėjo per 2020 metų prezidento rinkimus ir po jų. Trumpo teiginiai apie rinkimų klastojimą ir jo rėmėjų įvykdytas Kapitolijaus šturmas 2021 m. sausio 6 d. dar labiau padidino politinę įtampą šalyje.

Tarptautinėje arenoje Trumpo politika taip pat kėlė nerimą. Jo administracija dažnai kritikavo NATO ir kitas tarptautines organizacijas, o tai kėlė abejonių dėl JAV įsipareigojimų savo sąjungininkams. Be to, Trumpo požiūris į Rusiją ir Kiniją buvo nevienareikšmis, o tai galėjo turėti įtakos pasaulio geopolitinei situacijai. Trumpo administracija įvedė sankcijas Kinijai dėl prekybos praktikos, tačiau tuo pačiu metu jis dažnai išreiškė pagarbą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kas sukėlė nerimą dėl JAV užsienio politikos krypties.

Politologas pabrėžia, kad nors Trumpo šalininkai vertina jo politiką kaip drąsią ir inovatyvią, jo kritikai baiminasi, kad antra kadencija galėtų dar labiau paaštrinti esamas problemas ir sukelti naujų iššūkių tiek JAV, tiek pasauliui. Be to, Trumpo sugrįžimas galėtų reikšti griežtesnę poziciją imigracijos klausimais, didesnį dėmesį nacionaliniam saugumui ir galbūt netgi naujus prekybos konfliktus su pagrindiniais JAV prekybos partneriais. Tai galėtų turėti ilgalaikių pasekmių tiek JAV ekonomikai, tiek jos santykiams su kitomis šalimis.

Parašykite komentarą