Praėjusią parą Lietuvos pasieniečiai neleido į šalį patekti septyniems migrantams. Šis incidentas yra dalis nuolatinės pastangos kontroliuoti nelegalią migraciją per Lietuvos sienas, ypač atsižvelgiant į pastaraisiais metais išaugusį migracijos spaudimą. Dauguma šių migrantų bando patekti į Lietuvą per Baltarusijos sieną, kuri tapo pagrindiniu nelegalios migracijos maršrutu po to, kai 2021 metais Baltarusijos valdžia pradėjo naudoti migrantus kaip politinį spaudimo įrankį prieš Europos Sąjungą.

Lietuvos pasieniečiai nuolat stebi ir tikrina sienos ruožus, naudodami modernias technologijas, tokias kaip dronai, termovizoriai ir kitos stebėjimo priemonės, siekdami užkirsti kelią nelegaliam sienos kirtimui. Be to, Lietuva pastatė fizinę barjerą – tvorą, kuri padeda efektyviau kontroliuoti sieną ir sumažinti nelegalių kirtimų skaičių.

Šiuo metu Lietuva susiduria su padidėjusiu migracijos srautu, todėl pasieniečiai yra ypač budrūs ir pasirengę reaguoti į bet kokius bandymus nelegaliai kirsti sieną. Lietuvos valdžios institucijos taip pat bendradarbiauja su kaimyninėmis šalimis, tokiomis kaip Latvija ir Lenkija, bei tarptautinėmis organizacijomis, įskaitant Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūrą Frontex, siekdamos efektyviau valdyti migracijos srautus ir užtikrinti sienų saugumą.

Be to, Lietuva aktyviai dalyvauja Europos Sąjungos diskusijose dėl bendros migracijos politikos stiprinimo, siekdama užtikrinti, kad būtų sukurtos ilgalaikės ir tvarios sprendimų priemonės, kurios padėtų spręsti migracijos iššūkius. Lietuvos vyriausybė taip pat skiria dėmesį humanitarinei pagalbai, užtikrindama, kad migrantai, kurie patenka į šalį, būtų tinkamai apgyvendinti ir gautų reikiamą pagalbą, kol jų statusas bus išspręstas.