Lietuvoje siūloma įvesti privalomas šaudymo pamokas, sekant Lenkijos pavyzdžiu. Šis pasiūlymas kilo po to, kai Lenkija nusprendė įtraukti šaudymo pamokas į mokyklų programas, siekdama stiprinti jaunimo gynybinius įgūdžius ir pasirengimą ekstremalioms situacijoms.
Lenkijoje šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir didėjantį poreikį stiprinti nacionalinį saugumą. Šaudymo pamokos yra dalis platesnės programos, kuri apima ir kitus gynybinius mokymus, tokius kaip pirmosios pagalbos teikimas ir išgyvenimo įgūdžiai. Šios pamokos yra skirtos ne tik mokyti jaunimą naudotis ginklais, bet ir ugdyti atsakingą požiūrį į gynybą bei pilietinę atsakomybę.
Pasiūlymo šalininkai Lietuvoje teigia, kad tokios pamokos padėtų ugdyti atsakingą požiūrį į ginklus, skatintų fizinį aktyvumą ir stiprintų pilietinį sąmoningumą. Jie taip pat pabrėžia, kad šaudymo įgūdžiai gali būti naudingi ne tik gynybos, bet ir sporto srityje. Lietuvoje jau veikia keletas šaudymo sporto klubų, kurie skatina jaunimą dalyvauti varžybose ir siekti aukštų rezultatų tarptautiniu mastu.
Kritikai, savo ruožtu, išreiškia susirūpinimą dėl galimo smurto kultūros skatinimo ir pabrėžia, kad mokyklos turėtų daugiau dėmesio skirti taikos ir konfliktų sprendimo įgūdžių ugdymui. Jie taip pat kelia klausimus dėl tokių pamokų finansavimo ir mokytojų kvalifikacijos. Kritikai teigia, kad mokyklos turėtų investuoti į psichologinę pagalbą ir socialinių įgūdžių ugdymą, siekiant užtikrinti, kad mokiniai gebėtų spręsti konfliktus taikiai.
Šiuo metu Lietuvoje šaudymo pamokos nėra privalomos, tačiau kai kurios mokyklos siūlo jas kaip pasirenkamąją veiklą. Siūloma, kad privalomos šaudymo pamokos būtų įtrauktos į vyresniųjų klasių mokymo programas, o jų turinys būtų pritaikytas pagal amžiaus grupes ir mokinių gebėjimus. Pamokos galėtų apimti teorinę dalį apie ginklų saugumą ir praktinius užsiėmimus šaudyklose, prižiūrint kvalifikuotiems instruktoriams.
Diskusijos dėl šio pasiūlymo tęsiasi, ir kol kas nėra aišku, ar jis bus įgyvendintas. Vis dėlto, tai atspindi platesnę tendenciją Europoje, kurioje vis daugiau dėmesio skiriama gynybiniam švietimui ir pilietiniam pasirengimui. Kai kurios šalys, tokios kaip Suomija ir Estija, jau seniai turi panašias programas, kurios yra integruotos į jų švietimo sistemas. Šios šalys pabrėžia, kad tokie mokymai padeda ugdyti ne tik gynybinius įgūdžius, bet ir bendrą pilietinį sąmoningumą bei atsakomybę.