Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas ragina socialdemokratus imtis iniciatyvos ir atnaujinti partijų susitarimą dėl gynybos, atsižvelgiant į dabartinę geopolitinę situaciją, kuri reikalauja stiprinti šalies gynybinius pajėgumus ir užtikrinti nacionalinį saugumą. Šis kvietimas atspindi didėjantį susirūpinimą dėl regioninio saugumo, ypač atsižvelgiant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir kitus geopolitinius iššūkius, kurie kelia grėsmę Baltijos šalių stabilumui.

TS-LKD teigia, kad būtina atnaujinti ir praplėsti esamą susitarimą, įtraukiant naujus tikslus ir priemones, kurios atitiktų šių dienų iššūkius. Tai apima ne tik finansinius įsipareigojimus, bet ir konkrečias priemones, skirtas stiprinti kariuomenės pajėgumus, gerinti infrastruktūrą ir užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais. Lietuva jau dabar skiria daugiau nei 2% BVP gynybai, tačiau TS-LKD mano, kad šis procentas turėtų būti dar didesnis, siekiant užtikrinti ilgalaikį saugumą.

TS-LKD prezidiumas pabrėžia, kad socialdemokratai, kaip viena iš didžiausių politinių jėgų Lietuvoje, turėtų prisiimti atsakomybę ir parodyti lyderystę šiuo klausimu. Jie kviečia socialdemokratus inicijuoti derybas su kitomis partijomis, siekiant pasiekti bendrą sutarimą dėl gynybos politikos prioritetų. Tai būtų svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad Lietuva būtų pasirengusi reaguoti į bet kokias grėsmes ir iššūkius.

Be to, TS-LKD siūlo įtraukti nuostatas dėl visuomenės atsparumo didinimo ir pilietinio pasipriešinimo skatinimo. Tai apima švietimo programas, kurios padėtų visuomenei geriau suprasti nacionalinio saugumo svarbą ir skatintų pilietinį aktyvumą. Tokios iniciatyvos galėtų apimti ir savanoriškų gynybos organizacijų stiprinimą bei bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis.

TS-LKD tikisi, kad socialdemokratai atsilieps į šį kvietimą ir kartu su kitomis partijomis prisidės prie nacionalinio saugumo stiprinimo. Partija pabrėžia, kad tik bendromis pastangomis galima užtikrinti Lietuvos saugumą ir stabilumą šiuo sudėtingu laikotarpiu. Bendradarbiavimas tarp politinių partijų yra esminis siekiant sukurti tvirtą ir vieningą atsaką į išorines grėsmes, o tai yra ypač svarbu mažoms šalims, tokioms kaip Lietuva, kurios yra tiesiogiai paveiktos regioninių geopolitinių pokyčių.

Parašykite komentarą