Šią savaitę Lietuvoje vyko karinės pratybos „Vyčio skliautas 2025“, kuriose dalyvavo įvairios šalies ginkluotosios pajėgos. Pratybų tikslas buvo patikrinti ir sustiprinti Lietuvos kariuomenės gebėjimus reaguoti į galimas grėsmes bei užtikrinti šalies saugumą. Pratybose dalyvavo ne tik Lietuvos kariuomenės daliniai, bet ir sąjungininkai iš NATO šalių, kas leido patikrinti tarptautinio bendradarbiavimo efektyvumą.
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas teigė, kad pratybos buvo sėkmingos ir atskleidė tiek stipriąsias, tiek silpnąsias kariuomenės puses. Jis pabrėžė, kad tokie mokymai yra būtini siekiant užtikrinti, jog kariuomenė būtų pasirengusi bet kokiems iššūkiams. Generolas taip pat pažymėjo, kad pratybų metu buvo išbandytos naujos technologijos ir taktikos, kurios padės tobulinti kariuomenės veiklą ateityje.
Pratybų metu buvo simuliuojamos įvairios situacijos, įskaitant hibridines grėsmes ir kibernetinius išpuolius, kas leido kariams įgyti vertingos patirties ir geriau pasiruošti realioms situacijoms. Dalyviai taip pat turėjo galimybę tobulinti savo įgūdžius dirbant su modernia karine įranga.
Apibendrindamas pratybų rezultatus, generolas Žukas išreiškė pasitenkinimą karių profesionalumu ir jų gebėjimu greitai prisitaikyti prie besikeičiančių sąlygų. Jis taip pat pabrėžė, kad tokios pratybos yra svarbios ne tik kariuomenei, bet ir visai šaliai, nes jos stiprina nacionalinį saugumą ir didina visuomenės pasitikėjimą ginkluotosiomis pajėgomis.