Daugeliui motociklininkų puikiai pažįstama situacija, kuomet smagiai važinėjant ar ruošiantis tai daryti, netikėtai užklumpa lietus. Net ir jam pasibaigus, kelias kurį laiką vis dar lieka šlapias, tad norint saugiai pasiekti kelionės tikslą, reikia imtis papildomų atsargumo priemonių. Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti stabdymui, tačiau ir kiti aspektai yra ne mažiau svarbūs – apie juos visus šį kartą ir pakalbėsime.

Sklandus stabdymas ant šlapio asfalto

Kokybiškos, su šlapia danga gerai sukimbančios moto padangos neabejotinai suteikia daugiau stabilumo ir pasitikėjimo savimi, tačiau norint saugiai pasiekti kelionės tikslą, reikės atsakingai valdyti šią transporto priemonę. Turėkite omenyje, kad motociklo stabdymo kelias bus ilgesnis nei automobilio – nors jis sveria mažiau, sąlyčio su žeme taškas taip pat yra daug žemesnis. Be to, šios transporto priemonės turi dvigubai mažiau ratų. Šlapias kelias sumažina padangų sukibimą – tai reiškia, kad kelias bus dar ilgesnis, o pats stabdymas turėtų būti atsakingesnis.

Važiuodami lietingu oru, galinius stabdžius naudokite dažniau nei priekinius. Naudojant priekinį stabdį, ratas lengviau užsiblokuoja ir Jūs galite apvirsti ant žemės, tad galinis užtikrins didesnį stabilumą. Bet kokiu atveju Jūsų judesiai turėtų būti švelnūs: stabdžius spauskite laipsniškai, kad sumažintumėte slydimo galimybę ir išlaikytumėte kontrolę.

Važiuokite kaip įmanoma vertikaliau

Ant šlapio asfalto padangos labiau slysta ir greičiau praranda sukibimą – dėl to reikėtų užtikrinti kuo didesnį kontaktinį paviršių ant žemės. Kitaip tariant, turėtumėte važiuoti lėtai, kad motociklas būtų kuo mažiau pasviręs. Geriausia, jeigu greitis bus kur kas mažesnis nei tas, kurį renkatės važiuodami sausu keliu. Taip pat reikėtų neforsuoti traukos, kad nenukristumėte ant žemės.

Esant šlapiai kelio dangai, reikėtų ypač atsargiai elgtis posūkiuose – venkite staigių pasvirimų ir greitų judesių. Tikėtina, kad posūkių išvengti nepavyks, tačiau reikėtų įsiminti kelis patarimus. Prieš įvažiuodami į posūkį sumažinkite greitį ir švelniai stabdykite, išlaikydami kūno balansą – taip tikrai saugiai jį įveiksite.

Dar atidžiau stebėkite kelią

Važiavimas su motociklu yra susijęs su fizika ir pusiausvyra. Tai – dviratės transporto priemonės, kurios yra linkusios virsti į vieną pusę. Vanduo ant asfalto nepadeda joms išsilaikyti vertikaliai, tačiau situaciją dar labiau pablogina didesnės balos ar ant kelio besimėtantys daiktai. Dėl to rekomenduojama imtis papildomų atsargumo priemonių ir dar atsakingiau stebėti kelią – taip turėsite pakankamai laiko pasiruošti būsimam kliūties įveikimui ar jos apvažiavimui. Mažesnis greitis šiuo atveju ir vėlgi padės išlaikyti didesnį kontrolę. Nepamirškite laikytis saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių – reikėtų palikti didesnį tarpą nei tomis dienomis, kai važiuojate sausa kelio danga.

Rinkitės akį traukiančią aprangą

Dėvėdami šviesą atspindinčią liemenę ar vilkėdami kitus ryškius, pavyzdžiui, oranžinės spalvos drabužius, net ir esant prastesniam matomumui išliksite gerai matomi ir taip sumažinsite nelaimingų atsitikimų riziką. Kitaip tariant, būsite geriau matomi kitoms transporto priemonėms – tikriausiai puikiai žinote, kad net ir vairuojant automobilį, lietingomis dienomis sunkiau pastebėti kitas transporto priemones. Tokiu būdu pasirūpinsite ir savo, ir kitų eismo dalyvių saugumu. Tuomet bus galima pagalvoti apie papildomą komfortą – jį užtikrins vandeniui atsparios aprangos detalės, kurios iš tokių pasivažinėjimų padės sugrįžti pakankamai sausiems.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, net ir esant prastesnėms kelio sąlygoms saugiai stabdysite ir valdysite motociklą. Svarbu pasirūpinti tinkama jo būkle ir papildomais priedais – platų jų pasirinkimą surasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/auto-prekes/moto-prekes