Agnės Širinskienės sprendimas palikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ir prisijungti prie naujai kuriamos partijos „Nemuno aušra“ sukėlė nemažai diskusijų tiek politiniuose sluoksniuose, tiek visuomenėje. Šis žingsnis atspindi platesnę tendenciją Lietuvos politikoje, kurioje vis dažniau matome politikus, ieškančius naujų platformų savo idėjoms ir vertybėms išreikšti.
„Nemuno aušra“ yra nauja politinė jėga, kuri siekia pritraukti rinkėjus, nusivylusius tradicinėmis partijomis. Partijos programoje akcentuojamas dėmesys regionų plėtrai, socialiniam teisingumui ir demokratinių vertybių stiprinimui. Tai yra temos, kurios pastaruoju metu tampa vis aktualesnės Lietuvos politinėje darbotvarkėje, ypač atsižvelgiant į augančią socialinę nelygybę ir regionų atskirtį.
Agnė Širinskienė, kaip viena iš žinomiausių Lietuvos politikos figūrų, gali suteikti naujai partijai reikšmingą postūmį. Jos patirtis ir žinios, įgytos dirbant LVŽS, gali padėti „Nemuno aušrai“ greičiau įsitvirtinti politinėje arenoje. Be to, Širinskienės perėjimas gali paskatinti ir kitus politikus permąstyti savo politines pozicijas bei galimybes, ypač tuos, kurie jaučia, kad jų dabartinės partijos nebeatitinka jų vertybių ar siekių.
LVŽS, praradusi tokią svarbią narę, gali susidurti su iššūkiais, siekdama išlaikyti savo pozicijas politinėje arenoje. Partijos vadovybė turės imtis veiksmų, kad užtikrintų likusių narių lojalumą ir pritrauktų naujus rėmėjus. Tai gali reikšti tiek vidinius pokyčius, tiek naujų strategijų kūrimą, siekiant išlaikyti partijos įtaką ir populiarumą.
Politikos apžvalgininkai prognozuoja, kad artimiausiu metu galime sulaukti daugiau panašių perėjimų ir naujų politinių jėgų atsiradimo, nes rinkėjai vis labiau ieško alternatyvų tradicinėms partijoms. Tai gali reikšti didesnį politinį dinamiškumą ir konkurenciją, kas galiausiai gali paskatinti ir pačias partijas labiau atsižvelgti į rinkėjų poreikius ir lūkesčius.