Naujienų portalas

Studijos ir rekomendacijos dėl kaukių

ES ekspertai iš ES ligų prevencijos ir kontrolės agentūros Švedijoje (ECDC) paskelbė atnaujintą studiją apie kaukių dėvėjimą pandemijos metu ir pateikė rekomendacijas dėl jų naudojimo. Jos žymiai skiriasi nuo Lietuvos ekspertų, neatliekančių jokių tyrimų, teikiamų pasiūlymų.
ES ekspertai rekomenduoja kaukes dėvėti viešose patalpose, o svarstyti galimybę jas dėvėti lauke tik esant dideliam žmonių susibūrimui vienoje vietoje.
Studijas ir rekomendacijas galima rasti čia
Reikia pabrėžti, kad Lietuva yra šios agentūros narė ir apie vykdomus tyrimus, rezultatus ir rekomendacijas buvo informuota, bet jų nepaisė. Taip pat reikia pažymėti, kad karantino priemonės turi būti adekvačios kitų šalių naudojamoms priemonėms, nes Lietuva ECDC žemėlapyje yra pažymėta turinti tokį pat epidemiologinės rizikos lygį. Šių taisyklių nesilaikymas reiškia, kad mažinamas Lietuvos ekonomikos konkurencingumas palyginus su kitomis šalimis, o švietimo gairių nesilaikymas reiškia, kad Lietuvos vaikai ateityje turės mažiau galimybių konkuruoti savo žiniomis su kitų šalių jaunimu.
dr. Margarita Starkevičiūtė
Ekonomistė
Jums gali patikti