Antrą naktį iš eilės lietuviams buvo parodytas nuostabus Šiaurės pašvaistės šou. Danguje virš Vilniaus buvo matyti spalvingas šviesų reginys, kuris sužavėjo tiek vilniečius, tiek miesto svečius. Naujausias stebėjimas įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai mokslininkai paskelbė, kad šiais metais Šiaurės pašvaistė virš Lietuvos bus matoma dažniau nei bet kada anksčiau.

Šiaurinę pašvaistę, dar vadinamą Aurora Borealis, sukelia į Žemės atmosferą atsimušančios elektringos Saulės dalelės. Šie susidūrimai sukelia nuo geltonos iki mėlynos ir žalios spalvų spektrą – visa tai matoma nuo žemės. Būtent šis baimę keliantis reginys daugelį lietuvių privertė aikčioti iš nuostabos.

Šiaurės pašvaistė lietuvius žavėjo per visą istoriją, o istorijos ir legendos buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tiems, kuriems pasisekė pamatyti šį reginį gyvai, tai patirtis, kurios niekada nepamirš. Šiais metais prognozuojama, kad stebėjimų bus daugiau nei bet kada anksčiau, todėl Lietuva gali tapti viena iš geidžiamiausių Europos vietų tiems, kurie nori patirti šį gamtos stebuklą.

Šiaurės pašvaistė primena apie gamtos grožį, o dažnas jos pasirodymas virš Lietuvos suteikia šalies gyventojams galimybę atkurti nepamirštamą ryšį su gamta. Norintiems patirti Šiaurės pašvaistės stebuklą, tikrai verta apsvarstyti galimybę vykti į Lietuvą. Taigi, apsivilkite šilčiausią paltą, susisupkite ir pasiruoškite patirčiai, kuri įsimins visam gyvenimui.

Metas iš naujo atrasti Šiaurės pašvaistės nuostabą Lietuvoje!