Naujienų portalas

Gražios, talentingos, žymios moterys apie sveiką gyvenimą

Pavasariui kviečiant palikti po truputį šiltus rūbus, pasilepinti saulės spinduliais, įkvėpti žiedų, keletas klausimų gražioms, žymioms ir talentingoms Lietuvos moterims apie sveiką gyvenimą, laimę ir harmoniją kuriančius ritualus, grožį puoselėjantį dienos ritmą, energijos suteikiančius receptus bei gerą nuotaiką.

 Įsiklausyti į savo organizmą

 “Sveikas gyvenimas asocijuojasi su judėjimu ir mityba, kuri suteikia jėgų ir užtikrina gerą savijautą, taip pat
su geru miegu, psichologiniu balansu, vidine ramybe”, – sveikos gyvensenos samprata dalinosi modelis Solveiga Mykolaitytė.
Paklausta Solveiga, koks maistas vyrauja jos dienoje, moteris pasakojo, jog renkasi maistą pagal kraujo grupę bei stebėdama savo organizmą. “Man labiausiai tinka daržovės, salotos, vaisiai, jie man gyvybiškai svarbūs ir yra pagrindinė mano dienos raciono dalis. Mėgstu pieno produktus, bet riboju juos, taip pat žuvį, jūros gėrybes, paukštieną, duoną grūdėtą”, – apie savo mitybos ypatumus kalbėjo Solveiga, sakydama, kad nėra taip, jjog kažko atsisakytų, tiesiog riboja ir kontroliuoja save.

Moteris minėjo, jog visada naudoja vitaminą C, kaip svarbų antioksidantą, keletą kartų per metus suvartoja B grupės vitaminų ir magnio kursus, taip pat džiaugėsi natūralių detoksikuojančių arbatų ir mišinių atradimais. “Geriu ašvaganda, kordicepsą, kurkuminą, – tai mano atradimas”, – pasakojo modelis.
“Ašvaganda pradėjau naudoti geram miegui ir nervų sistemai. Kokybiškam poilsiui neprivalgau prieš miegą, paskaitau knygą, stengiuosi visus darbus, telefoną, kompiuterį nustumti į šalį. Skaitau psichologines knygas bei straipsnius, man padeda savianalizė, jeigu dėl kažko jaučiuosi blogai, prarandanti jėgas ar psichologiškai išsekusi. Stengiuosi išsiaiškinti kodėl, – kartais reikia tiesiog atrasti laiko sau ir įsiklausyti į savo organizmą – jis ir žino visus atsakymus”, – geros savijautos paslaptimis dalinosi Solveiga Mykolaitytė.

Sveikame kūne – sveika siela

Operos solistė Viktorija Miškūnaitė apie sveiką gyvenimą kalbėjo kaip apie sveiką sielą sveikame kūne. “Manau, kad kūno ir dvasinė harmonija yra labai svarbu. Viskas prasideda nuo žmogaus psichinės, dvasinės savijautos.Tikiu, kad visos ligos yra tik išorinė ir “matoma” pasekmė vidinių, užslėptų išgyvenimų, galbūt net nuo vaikystės užspaustų psichologinių traumų, todėl yra nepaprastai svarbu rūpintis savo kasdienine emocine higiena. Žinoma, ne mažiau svarbu yra sveikas gyvenimo būdas: subalansuota mityba, aktyvus judėjimas, sportas, grūdinimasis, reguliarus seksas ir pozityvios mintys. Reikia tiesiog mylėti gyvenimą!”, – sveiko gyvenimo filosofija dalinosi Viktorija Miškūnaitė.

Viktorija yra vegetarė. Valgo daug vaisių, daržovių, taip pat baltymų turinčių produktų.

Kai intensyviai dirba vartoja papildomą kiekį B grupės vitaminų, magnio, rudenį ir žiemą imuninę sistemą stiprina cinku, C, D vitaminais, kordicepsu, renkasi ekologišką

“Dvasinė švara yra viena esminių visapusiškai sveiko gyvenimo sąlygų. Būti laimingu reikia mokytis ir šitą laimės pojūtį paversti savo kasdienio gyvenimo įpročiu”, – kalbėjo Viktorija Miškūnaitė.

Geras miegas, vanduo, grynas oras

Balerinai Beatai Molytei sveikas gyvenimas – tai geras miegas, vanduo, grynas oras. Mitybai moteris renkasi kuo įvairesnį maistą, – mėgsta šviežių vaisių ir daržovių sultis. Paklausta, ar papildo savo mitybą vitaminų ar mineralų papildais, Beata sako: “Kadangi daug sportuoju, papidomai vartoju kalcį, magni, kolageną”. Gerai savijautai palaikyti balerina praktikuoja pasivaikščiojimus gryname ore bei spa procedūras.

Sveikas gyvenimas – laimė

 Paklausta komunikacijos specialistė, kompozitorė Žemyna Žymantaitė su kuo jai asocijuojasi sveikas gyvenimas, atsako trumpai: “Laime”. Anot moters, sveikas žmogus – tai ne tik fizinis kūnas, bet ir emocinė būsena, kai viskas sąveikauja teisingai, – belieka to nesugadinti”.
Žemyna pasakojo, kad pastaruoju metu vyras ją lepina gausiais pusryčiais, kartais vaikams prabudus paduoda pačio sudarytą meniu. Visa šeima stengiasi vartoti daug vaisių, daržovių ir riešutų, taip pat papildo racioną žuvų taukais, žiemą – vitaminu D, o visa kita vartoja tik pajutus poreikį.
Paklausta apie ritualus Žemyna įvardino gamtos ir gyvūnijos stebėjimą: “Manau gyvename puikioje klimato zonoje, turime visus keturis metų laikus, – juk kuo daugiau pokyčių gamtoje, mažėja ir monotonijos pojūtis, o gyvūnai – mažieji žmonių elgsenų atspindžiai, kuriuos suprasti kartais yra tikras iššūkis. Tokia yra mano meditacija.

Dvasinė ir fizinė pusiausvyra

 “Sveikame kūne – sveika siela, tai neatsiejama, harmonija visur ir visame kame, tai – siekiamybė. Sveikas gyvenimas – tai dvasinė ir fizinė pusiausvyra, šviesios mintys, proto skaidrumas. Kiekviena diena – vis kitokia, o ir mes – kitokie, kasdien gi keičiamės”, – apie sveiko gyvenimo sampratą kalbėjo aktorė Eglė Jackaitė, sakydama, kad jos tikslas būti geriausia savo pačios versija. Eglė Jackaitė maistą renkasi pagal organizmo poreikį, mėgsta šviežiai sūdytą lašišą, avokadus, kepa varškės apkepą, nes jį labai mėgsta jos sūnus Elijas, gamina skanius barščius su pupelėmis, dažnai valgo daržoves, vaisius, mėgsta vaisių ir daržovių kokteilius.

”Špinatus, bananą, riešutų sviestą, kanapių sėklas, goji uogas, datules, razinas užpilu pienu ir gerai išplaku, arba špinatus, bananą, avokadą, riešutų sviestą užpilu kefyru ir išplaku”, – kokteilių receptais dalinosi Eglė.

Dažni pasivaikščiojimai pajūriu, važiavimas miškais dviračiu – tai mėgstami Eglės Jackaitės ritualai psichologiniam balansui palaikyti. “Esu iš prigimties sportiška – man patinka žaisti tenisą, plaukioti, didelis malonumas ir jėgos aitvarai! Žinoma, man suteikia daug džiaugsmo, kai skaitau knygą ar žiūriu gerą filmą, taip pat bendravimas – kokybiškas laikas praleistas su artimaisiais. Kasdien mano gyvenime yra ir malda, nes man visų svarbiausia – vidinė harmonija, kai yra sieloje ramybė – tada šypsausi ne tik lūpomis, bet ir širdimi!”, – apie tai, kas suteikia gyvenimui harmonijos dalinosi Eglė Jackaitė.

Receptai – lyg mados tendencijos

 “Sveikos mitybos ir geros nuotaikos receptai keičiasi kaip mados tendencijos. Įdomu stebėti, bet ne viską reikia integruoti į savo gyvenimą”, – apie sveikos gyvensenos receptus kalba “Mados Terapijos Butikas” įkūrėja Asta Muralytė. Moteris teigia, kad gera nuotaika ir vitaminų balansas turi tiesioginį ryšį, – jeigu nėra jėgų, tai joks pozityvus mąstymas nepadės. “Kad pasisavintų organizmas reikiamas medžiagas, pilvelyje turi būti švara ir tvarka, kaip ir mintyse. Tada pats organizmas siunčia signalus, ko jam reikia, kad galėtu funkcionuoti. Aš dabar eidama miegoti svajoju kaip gersiu ryte pasukų kokteilį su bananu, špinatais, cinamonu. Vadinasi, reikia virškinimo fermentų, gerųjų bakterijų. Taip pat labai norisi klevų žiedų, tiesiog geltonos spalvos produktų: citrinų, kiaulpienių žiedų, medaus ir t.t.”, – dalinosi intuityvios sveikos gyvensenos ypatumais Asta Muralytė. Moteris pasakojo, jog jai neįdomu gaminti tiesiog skanų maistą. Ji visada norėjo, kad jis būtų kvepiantis, naudingas, skanus ir būtinai gražus, kad valgydama ne tik jaustų malonumą, bet ir turėtų energijos.

 

Jums gali patikti