Beautiful scenic decorated Christmas Tree with decorations and illuminated by light garlands against Sophia Cathedral on background Sofievska square market. Happy 2022 New Year and xmas Celebration.

Kalėdos – tai metas, kai miestai tampa stebuklų erdvėmis, o šventinė atmosfera užlieja gatves ir aikštes. Artėjant 2023 metų Kalėdoms, Lietuvos didmiesčiai ruošiasi švęsti šią šventę įspūdingai ir išradingai. Apsilankykime virtualioje kelionėje po Lietuvos miestus ir sužinokime, kokias šventines staigmenas jie ruošia šiems metams.

Vilnius

Vilniaus miesto širdyje, Katedros aikštėje, kyla įspūdinga Kalėdų eglė, kuri kasmet stebina originalumu ir išradingumu. Planuojama, kad 2023 m. eglė bus dar labiau interaktyvi, su integruotomis šviesos ir garso instaliacijomis, kurios kiekvieną vakarą kurs magišką šou. Be to, senamiestyje bus rengiami kalėdiniai turgeliai, kur galėsime rasti rankų darbo dovanas, šventinius skanėstus ir amatų dirbinius.

Kaunas

Kaunas, kuris švenčia Europos kultūros sostinės titulą, žada unikalią Kalėdų šventę. Miesto planuose – teminiai renginiai, pavyzdžiui, modernaus meno parodos ir interaktyvios instaliacijos, jungiančios šventinę dvasią ir kultūrą. Laisvės alėjoje ir kitose centrinėse vietose bus puošni eglė ir šventiniai koncertai, įtraukiantys vietos bendruomenes ir svečius.

Klaipėda

Klaipėda, žinoma dėl savo jūrinio paveldo, šventes švęs prie jūros. Planuojama, kad uostamiestyje vyks tradiciniai Kalėdų renginiai, įskaitant eglės įžiebimą, koncertus ir amatų muges. Ypač akcentuojama šventinė puošyba prie Danės upės krantinės, kur bus galima mėgautis šviesų instaliacijomis ir jūrinių motyvų dekoracijomis.

Šiauliai

Šiaulių mieste šventinis renginių planas apima įvairias kultūrines veiklas. Planuojama, kad bus rengiamos gyvos muzikos koncertų serijos, vaikų spektakliai bei meno dirbtuvių ciklai, skirti visai šeimai. Be to, miesto aikštėje bus iškilusi spalvingai puošta eglė, tampa šventinio džiaugsmo centru.

Panevėžys

Panevėžys, šventinį laikotarpį pasitinka su įvairiais bendruomenės renginiais. Planuojama, kad miesto centre bus rengiamos tradicinės amatų mugės, o eglės įžiebimo šventėje skambės vietinių mokyklų chorų dainos. Taip pat bus organizuojami šventiniai bėgimai ir šeimų sporto renginiai, skatindami sveiką gyvenseną per šventinį laikotarpį.

Nors kiekvienas Lietuvos miestas švenčia Kalėdas savo unikaliu būdu, visus juos vienija noras sukurti šiltą, jaukią ir įsimintiną šventinę atmosferą. Nuo tradicinių turgelių iki modernių šviesų šou, Lietuvos didmiesčiai 2023 m. Kalėdoms žada magišką ir neįkainojamą patyrimą tiek vietos gyventojams, tiek svečiams.