VILNIUS, LITHUANIA - MARCH 27, 2016: Central metal door of an entrance to " Seimas" (parliament) of the republic Lithuania. Parliamentarians have a rest. Solar quiet Easter morning

Lietuvos Seimas pritarė naujai įstatymo pataisai, suteikiančiai piliečiams galimybę susigrąžinti dalį pinigų, išleistų asmeninių kompiuterių remontui. Ši priemonė siekiama padėti Lietuvos gyventojams sumažinti išlaidas susijusias su techninių gedimų taisymu ir pagerinti jų asmeninių kompiuterių prieinamumą.

Įstatymo pataisos numato, kad visi Lietuvos piliečiai, kurie yra mokėtojai ir turi sąskaitą vienoje iš Lietuvos bankų, galės gauti grąžinimą iki 30 proc. sumos, kurią jie išleido asmeninių kompiuterių remontui. Tai apima tiek techninės pagalbos paslaugas, tiek ir komponentų pakeitimą. Grąžinimas bus vykdomas per mokesčių deklaraciją, pateikiamą metinėje mokesčių deklaracijoje.

Seimo nariai, palaikę šią iniciatyvą, teigia, kad tai bus naudinga ne tik individams, bet ir visai Lietuvos ekonomikai. Daugelis gyventojų išleidžia nemažas pinigų kompiuterių remontui arba naujų kompiuterių įsigijimui. Suteikiant galimybę gauti dalinį grąžinimą, žmonės bus skatinami investuoti į technologijas ir atnaujinti savo kompiuterius, o tai gali skatinti ekonominį augimą ir technologijų sektoriaus plėtrą.

Tačiau yra ir skeptikų, kurie abejoja šios priemonės efektyvumu ir jos finansine išlaidomis. Jie teigia, kad tai gali tapti papildoma našta valstybės biudžetui, nes reikės skirti papildomus išteklius, siekiant padengti grąžinimo išlaidas. Be to, kai kurie teigia, kad ši priemonė gali būti išnaudojama piktnaudžiavimui arba sukelti neigiamą poveikį konkurencijai tarp techninių paslaugų teikėjų.

Neatsižvelgiant į šias abejones, Seimo sprendimas dėl dalinio grąžinimo už kompiuterių remontą rodo valdžios įsipareigojimą skatinti šalies piliečių technologinį tobulėjimą ir padėti jiems lengviau prieiti prie kompiuterių. Tai yra žingsnis į priekį siekiant modernizuoti visuomenę ir pagerinti žmonių gyvenimo kokybę, atsižvelgiant į sparčiai besivystančius technologinius pokyčius.

Galutinai, grąžinimo programa bus įgyvendinama nuo kitų metų, ir tikslūs reikalavimai bei procedūros bus paskelbti ateityje. Tai suteiks piliečiams pakankamai laiko ir informacijos pasiruošti ir pasinaudoti šia priemone.