Naujienų portalas

9 klausimai prieš Kalėdas: Vidmantė Martikonytė

Visuomet linksma ir žavinga, žinoma dizainerė ir prekės ženklo „Go.Mante“ įkūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė sutiko pasidalinti savo mintimis apie artėjantį Kalėdinį laikotarpį ir sutiko atsakyti į 9 mūsų klausimus jai:

Ar laukiate Kalėdų?

Labai laukiu Kalėdų, man tai pati gražiausia ir visad laukiamiausia metų šventė.

Jūsų įsimintiniausia šventė, nutikimas per Kalėdas?

Turbut labiausiai atsimenu mūsų kalėdinę eglutę, prieš daugiau negu 10 metų. Nusipirkome tikrą lietuvišką eglutę, turėjome ir stovą jai, bet eglutės kotas buvo per plonas, tad niekaip nesilaikė. Sumąstėme ją papildomai įstatyti į kibirėlį, o tada man šovė mintis (tuomet atrodė, jog tai super idėja) pridėti į tą kibirėlį tešlos. Įsivaizdavau, kad ji išdžius ir bus tarsi cementas, ir eglutė labai gerai laikysis, tačiau tešla labai greitai surūgo, pradėjo sklisti ne koks kvapas. Pagalvojau, kad „Coca cola“ ištaisys visus reikalus, tad pripyliau, o tada viskas pradėjo putoti, virsti per kraštus, na prisidariau bėdos pakankamai. Eglutę teko neužilgo išmesti.

Kaip dažniausiai švenčiate?

Kasmet važiuojame ir pas mano, ir pas vyro artimuosius, tad Kalėdų dienos būna išties intensyvios. Važiuojame su keliais maišais dovanų, mūsų šeimos gana didelės.

Ar vaikystėje tikėjote Seneliu Šalčiu?

Tikėjau gana ilgai, netgi kai tėvus “pagavau” dedant dovanas po Kalėdų eglute. Būdama 10-12 metų užtikau spintelę su naujais žaislais, kuriuos per Kalėdas su sesėmis ir gavome. Tada supratau kaip čia kas vyksta.

Kokias dovanas dovanojate ir labiausiai laukiate?

Vaikystėje ar paauglystėje buvo labai svarbu gauti kažkokį išsvajotą daiktą, tačiau dabar svarbiausia dėmesys, daiktų taip nesureikšminu. Mano mylima močiutė kasmet iškepa savo “firminių” sausainių, jų visad labai laukiu. Teta nuostabiai mezga, esu gavusi nuostabaus grožio megztą suknelę, sijoną – niekada nebus per daug. Pati stengiuosi pagalvoti apie kiekvieną šeimos narį ir stengiuosi kad dovana patiktų.

Ar puošiate savo namuose eglutę ir kokia ji?

Visada puošiame tikrą eglutę, mėgstu dideles, kasmet puošiu vis kitaip. Kokia bus šiemet, dar nesugalvojau.

Ar teko būti Laplandijoje?

Neteko, bet labai norėčiau. Ir labai norėčiau nuvykti per Kalėdas, tačiau gaila atsisakyti švenčių čia, su artimaisiais. Tai taip ir lieka vis tik planuose.

Ką galvojate apie Lietuvos miestų šventines egles?

Manau, kad Lietuvos miestų eglutės labai gražios, tik gal kiek blogąja prasme nustebino Kauno Kalėdų eglutė puošta plastmasiniais šiaudeliais. Pati stengiuosi gyventi kuo labiau tausojant aplinką, vengiu vienkartinių plastikinių gaminių.

Jūsų receptas Lietuvos žmonėms – kaip gražiai sutikti Kalėdas

Gražios Kalėdos – tai ne puošnus stalas ar graži eglutė. Svarbiausia sutikti, apkabinti, pasidžiaugti savo artimaisiais, skirti tam laiko, pabūti kartu, parodyti vienas kitam dėmesį.

Jums gali patikti