Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius paskelbė apie planus atsistatydinti. Tai įvyko po Lietuvos vyriausybę sukrėtusio korupcijos skandalo. A. Butkevičius yra antrasis ministras pirmininkas, kuris vos per dvi savaites paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Korupcijos skandalas pirmą kartą buvo atskleistas balandžio mėnesį, kai prokurorai atskleidė, kad keli Lietuvos Vyriausybės nariai gavo kyšius iš įmonių mainais už sutartis ir kitas paslaugas. Tai sukėlė didelę pasitikėjimo krizę tarp Lietuvos piliečių, kurie ėmė abejoti savo vyriausybės sąžiningumu.

A. Butkevičiaus atsistatydinimas greičiausiai paskatins pirmalaikius rinkimus Lietuvoje. Jau dvi politinės partijos paskelbė savo kandidatus būsimuose rinkimuose. Tai Socialdemokratų partija, kuriai vadovauja kadenciją baigiantis premjeras A. Butkevičius, ir neseniai susikūrusi Naujosios sąjungos partija.

Lietuvos vyriausybė taip pat paskelbė apie planus sugriežtinti kovos su korupcija įstatymus, kad būtų atkurtas visuomenės pasitikėjimas valdžia. Tikimasi, kad šie planai bus įgyvendinti iki naujų rinkimų.

Pareiškime Ministras Pirmininkas A. Butkevičius išreiškė apgailestavimą dėl to, kad turi atsistatydinti, ir padėkojo Lietuvos žmonėms už paramą jam einant premjero pareigas. Jis taip pat pažadėjo tęsti darbą Lietuvos labui net ir pasitraukęs iš pareigų.

Neaišku, kokia ateitis laukia Lietuvos vyriausybės, tačiau akivaizdu, kad neseniai kilęs skandalas sukrėtė šalies politinį kraštovaizdį ir kad prasideda nauja politikos era. Atsistatydinus A. Butkevičiui, bus išrinktas naujas premjeras, kuris, tikėkimės, atneš Lietuvai daugiau stabilumo. Tik laikas parodys, kaip ši nauja vadovybė formuos šalies ateitį.

Artėjančių rinkimų data dar nepaskelbta, tačiau tikimasi, kad naujas ministras pirmininkas bus išrinktas iki vasaros pabaigos. Iki tol Lietuva išlieka politinio netikrumo ir permainų būsenoje.