Young woman with a red awareness ribbon for the fight against AIDS in his hand.Red ribbon on palms. 1st december world aids day, AIDS, HIV concept.

Trečiadienį Lietuvos parlamentas nubalsavo už tos pačios lyties asmenų civilines sąjungas. Taip Lietuva tapo pirmąja Baltijos šalių valstybe. Balsavimas buvo labai artimas: už įstatymą balsavo tik 51 parlamento narys, prieš – 49. Tai didelė Lietuvos LGBT bendruomenės pergalė, ir tikimasi, kad ji atvers kelią visiškam tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimui ateityje.

Šį įstatymo projektą rėmė mažumos Lietuvos socialdemokratų partija, o jį palaikė kelios žmogaus teisių grupės. Šis teisės aktas suteiks galimybę tos pačios lyties poroms sudaryti civilines sąjungas, suteikdamas joms kai kurias su santuoka susijusias teises, pavyzdžiui, įvaikinimo ir paveldėjimo teises. Tačiau jis dar nesuteikia jiems visiškos santuokinės lygybės.

Įstatymo projektas susidūrė su dideliu konservatyviųjų grupių ir šalies religinių organizacijų pasipriešinimu. Jos teigė, kad tos pačios lyties asmenų civilinės sąjungos lems visišką santuokų lygybę, o tam jos priešinasi dėl moralinių priežasčių. Nepaisant šio pasipriešinimo, įstatymo projektas galiausiai buvo patvirtintas nedidele balsų persvara.

Tai didelis žingsnis į priekį LGBT teisių srityje Lietuvoje ir tikimasi, kad ateityje tai paskatins dar didesnę pažangą. Šiuo įstatymo projektu Lietuva žengė svarbų žingsnį link lygybės ir pripažinimo visiems savo piliečiams. Tai svarbus etapas kovoje už LGBT teises visame pasaulyje.