Naujienų portalas

6 paprasti patarimai, kaip biuro baldai gali pagerinti jūsų komandos produktyvumą

25 procentai – tokią savo gyvenimo laiko dalį dauguma suaugusiųjų praleidžia darbe. Būtent todėl specialistai pataria nemažai dėmesio skirti biuro baldams. Šį kartą dalinamės 6 patarimais, kaip turėtų atrodyti jūsų darbuotojų rašomieji stalai, kad komanda būtų kuo produktyvesnė.

  1. Idealus stalo aukštis

Jūsų darbuotojų rašomieji stalai turėtų būti pritaikyti būtent jiems – atitikti jų ūgį, suderinti su biuro kėdžių aukščiais, tokie, prie kurių dirbant nereikia papildomai lankstytis ir galima laisvai rašyti klaviatūra. Visų pirma, atkreipkite dėmesį į darbuotojų plaštakas ir alkūnes – jos turėtų būti lygiagrečios grindims. Kojas darbuotojai turėtų laikyti stabiliai, lygiai ant grindų, o jų keliai turėtų laisvai tilpti po rašomųjų stalų stalviršiais. Taip pat darbuotojai turėtų turėti galimybę laisvai sukryžiuoti kojas po stalu.

Jei jūsų biuro rašomieji stalai neatitinka šių reikalavimų, galite įsigyti klaviatūros paaukštinimus, kojų atramas, pareguliuoti stalų arba kėdžių aukščius, jei yra galimybė. Įvairių aukščių, stilingų, su reguliuojamo aukščio kojomis rašomųjų stalų galite įsigyti pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

  1. Monitoriaus vieta

Netinkama monitorių vieta ant rašomųjų stalų gali pakenkti jūsų darbuotojų akims, sukelti nugaros ar pečių skausmus. Patarkite komandai laikyti kompiuterių ekranus 50 cm–1 m atstumu nuo savo akių. Jei ekranas bus per toli, dirbdami jie turės pasilenkti – pradės skaudėti nugaras, bus sunku skaityti. Pasirūpinkite, kad monitoriai ant stalų stovėtų statmenai langams – darbuotojai išvengs akių įtempimo. Beje, kad jų akys būtų sveikos, patarkite darbuotojams bent kas 45 min. atsistoti nuo  kompiuterinių stalų ir apie 15 min. pažiūrėti į tolį – idealu, per langą.

  1. Kairė „vs“ dešinė

Darbo efektyvumo analitikas Mattas Permanas siūlo sistemą: visus dar neatliktus darbus darbuotojai turėtų dėti rašomųjų stalų kairėje pusėje, padarę darbą, perkelti jį į dešinę. Jei darbą atliko visiškai, galima jį nuimti nuo stalo ir padėti lentynoje ar spintelėje.

Panašią sistemą darbuotojai gali naudoti ir kompiuterių darbastaliuose. Rečiau reikalingas programas, tik kartais naudojamus dokumentus, netiesiogiai su darbu susijusias programas (Facebook, Twitter ikonas) laikyti kairėje. Į dešinę darbastalio pusę reiktų perkelti programas ir dokumentus, su kuriais darbuotojai dirba šiuo metu arba nuolatos.

  1. Rašomieji stalai – pilotų kabinos

Jūsų darbuotojų rašomieji stalai turėtų būti lyg pilotų kabinos. Orlaiviuose visi svarbiausi valdikliai ir informacinės plokštelės įtaisytos taip, kad jas būtų galima lengvai pasiekti ranka. Visi kiti, rečiau reikalingi daiktai būna padėti į šoną, kad netrukdytų ir būtų randami tik jų prireikus.

Jūsų darbuotojai turėtų patys nuspręsti, kokie daiktai, esantys ant jų rašomųjų stalų yra jiems reikalingi kasdien, o kurių prireikia rečiau ar itin retai. Pavyzdžiui, tokius daiktus kaip rašiklį, telefono įkroviklį, vandens buteliuką ar asmeninį puodelį darbuotojas naudoja kasdien, tad ir laikyti juos turėtų greitai pasiekiamoje vietoje. Visus kitus daiktus: pavyzdžiui, seniai pabaigtų darbų dokumentus, atsarginį spausdinimo popierių, lipniąją juostą, žirkles galima sudėti į spinteles ar lentynas.

Beje, nesvarbu, kokie yra jūsų biuro rašomieji stalai, pasirūpinkite, kad prie kiekvieno stalo būtų bent keli stalčiai, spintelė ar lentyna.

  1. Darbuotojai turėtų sumažinti asmeninių dekoracijų skaičių iki minimumo

Patarkite savo komandai ant rašomųjų stalų laikyti kuo mažiau asmeninių daiktų. Nuotraukos, kelionių suvenyrai ir kt. kelia džiaugsmą, tačiau per didelis jų kiekis gali trukdyti susikaupti. Specialistai pataria asmeninių dekoracijų kiekį sumažinti iki 3. Kitas galima pasidėti spintelėse ar lentynose šalia rašomojo stalo.

  1. Penkios tvarkymosi minutės

Kiekvienos darbo dienos pabaigoje darbuotojai turėtų skirti bent 5 min. rašomųjų stalų tvarkymui. Reiktų pašalinti daiktus, atsiradusius dienos eigoje, kurių jiems neprireiks rytoj. Švarūs, tvarkingi rašomieji stalai įkvėps jūsų komandą naujai darbo dienai.

Jums gali patikti