Naujienų portalas

Amžinas klausimas – ką veikti „z“ kartai vasarą?

Vaikų užimtumas – vienas aktualiausių klausimų auginantiems vaikus. Juolab, kai vasaros atostogos jau ne už kalnų. Šiandien auganti „z“ karta išskirtinė tuo, kad ji susiduria su galimybių pertekliumi, o tai kelia ir nemenką iššūkį tėvams. Pasak šį šeštadienį PLC „Panorama“ vyksiančios „Vasaros būrelių mugės“ organizatorės Medos Vaitiekūnaitės, renginys pasiūlys vaikams ne tik išskirtinių galimybių, bet ir gali padėti atrasti jiems iš tiesų artimą veiklą. 

Vaikai galės išbandyti skirtingas veiklas

Balandžio 27-28 dienomisprekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ erdvėse šurmuliuosianti mugė leis tėveliams tiesiogiai pabendrauti ir gyvai susipažinti su įvairių būrelių vaikams organizatoriais. Bet svarbiausia, kad patys vaikai galės gyvai išbandyti įvairias užimtumo formas. Pasak organizatorės, tai padeda mažiesiems tiksliau įsivertinti, ar išsvajota veikla – iš tiesų jų.

„Mugėje vaikų lauks įvairios integruotos veiklos ir edukacijos. Bus galima gyvai išmėginti skirtingų būrelių specifiką. Juk pasitaiko atvejų, kai sienomis norintis laipioti vaikas pabandęs supranta, kad jam tai daryti yra baisu. Galimybė vienoje vietoje išmėginti daug skirtingų užsiėmimų gali padėti vaikui lengviau apsispręsti ir atrasti savo mėgstamiausią kryptį“, – sako mugės sumanytoja.

Nuo technologijų iki meno

Daugiau kaip 30 įvairių sričių atstovų susibūrę kone iš visos Lietuvos, be tradicinių meno, sporto būrelių, vaikams ir jų tėveliams gali pasiūlyti ir tai, apie ką patys nebūtų pagalvoję. Praktinius užsiėmimus organizuos technologijų ir inovacijų kūrėjai, šešėlių teatro aktoriai ir kitų sričių edukatoriai.

„Būrelių mugė iš esmės skirta kryptingam vaikų užimtumui lavinti tam, kad vaikas turėtų kuo daugiau galimybių ugdyti savo gebėjimus, tinkamiausius jam. Vaikai galės išmėginti senųjų amatų dirbtuves, „Robotikos Akademijos“ siūlomas veiklas, konstruoti robotą iš lego ar išmokti šešėlių teatro paslapčių, kuriam bus pastatyta net speciali palapinė“, – veiklas apžvelgia M. Vaitiekiūnaitė.

Naujos kartos poreikiai

Pasak organizatorių, auganti naujoji karta turi kitokius poreikius nei ankstesniosios. Tėvai nori prasmingai užimti savo vaikus ne tik mokslo metų laikotarpiu, bet ir vasarą. Didėjantis poreikis juos išleisti ne tik į vasaros stovyklas, bet ir į dienos būrelius, skatina ir pačius organizatorius siūlyti tai, kas anksčiau buvo neįprasta. Kartų pokyčiai – naujiena ir tėveliams, todėl susipažinti su lavinimo galimybėmis vienoje vietoje padės sutaupyti laiko.

„Šiuolaikiniai tėveliai ieško visapusiško ugdymo galimybių. Laikai, kai paleisdavo vaikus į kiemą visai dienai – jau praeityje. Pastebime, kad be vasaros stovyklų darosi aktualūs dienos būreliai, kuriems nebūtina išsiųsti vaikų ilgesniam laikotarpiui. Tėveliai galės susipažinti su šiandien taikomomis metodikomis bei priemonėmis, kurios pasitelkiamos naujosios „z“ kartos ugdymui ir lavinimui. Jos tikrai skiriasi nuo ankstesniųjų“, – apie veiklas pasakoja organizatorė.

Lauks gyvūnėliai ir edukacijos

Šiandien, kai patogumas reiškia sutaupytą laiką, o prasmingas vaikų užimtumas – didesnes galimybes ateityje, mėgstama veikla labai svarbi. Vienoje vietoje paruošta turininga savaitgalio programa leis tiesiog prasmingai užimti savo vaikus ir kokybiškai praleisti laiką drauge.

„Planuojamos įvairios viktorinos, dirbtuvės ir pamokėlės. Juk ne kiekvieną dieną turime galimybę išmėginti teniso praktiką, o šiuo atveju bus galima pamėginti teniso rakete pamušinėti kamuoliuką. Vaikų lauks ir gamtos pažinimo pamokėlės su gyvūnėliais, kuriuos pristatys gamtoje organizuojamos stovyklos vadovai.

Kadangi renginyje turėsime apie 30 būrelių, kurie praktiškai visi siūlys edukacijas, įvairiapusiškos ir skirtingos veiklos vaikai turės kone visai dienai“, – mugės programą apžvelgė M. Vaitiekūnaitė.

Cokoliniame aukšte net ir neturintys savo suktukų „Beyblade“ gerbėjai jėgas galės išbandyti specialiai tam įrengtoje žaidimų arenoje. Mugės renginiai yra atviri ir nemokami.

Jums gali patikti