Naujienų portalas

Gydytojos dietologės laiškas žmonėms, kurie badauja ir laikosi dietų

pastaruoju metu viešoje erdvėje virė diskusijos apie tai, kad nuomonės formuotojai ar populiarių laidų vedėjai pateikia klaidingą, mediciniškai nepatvirtintą informaciją apie dietas, badavimą ir kitus svorio mažinimo metodus, galinčius padaryti žalą organizmui.

Reaguodama į tai, CALORYCARE dietologė Dalia Vaitkevičiūtė parašė laišką, skirtą visiems badaujantiems ir besilaikantiems drastiškų dietų. Čia gydytoja aptaria visuomenėje opią problemą, jos pasekmes ir prie kokių ligų ar mitybos sutrikimų tai veda.

Žinutė sulaukė nemažai susidomėjimo ir palaikymo soc. tinkluose, galbūt jums būtų aktualu šia tema kalbėti plačiau. Pridedame įrašą (jo tekstą galima naudoti) ir gydytojos nuotrauką. Jei reikės platesnio komentaro ar daugiau informacijos iš gydytojos dietologės, kreipkitės nurodytais kontaktais. Geros dienos!

Instagram įrašas:

View this post on Instagram

GYD. DIETOLOGĖS DALIOS VAITKEVIČIŪTĖS LAIŠKAS BADAUJANTIEMS IR BESILAIKANTIEMS DIETŲ Šiomis dienomis ypač dažnai girdime, kad mūsų pažįstamų rate kas nors atsisakė valgyti mėsą, gliuteną, pieno produktus, dar kiti pradėjo badauti, laikytis keto dietos ar protarpinio badavimo. Dažnas jaunas žmogus, atėjęs į mitybos konsultaciją, yra veganas, laikosi grikių dietos, yra nepatenkintas savo sveiku svoriu arba turi nežmonišką pilvo pūtimą dėl dirgliosios žarnos sindromo. KAS MUMS NUTIKO? Ar tai noras rūpintis savimi, ar iškreiptas požiūris į maistą ir savo kūną? Kur riba tarp sveikų mitybos įpročių ir kraštutinumų? Ar maistas yra mūsų priešas ir turime tiek daug atsisakyti, kad gyventume sveikai? Socialinė medija ir joje aktyvūs vieši asmenys sukuria įspūdį, kad be kraštutinumų neįmanoma ko nors pasiekti, o tai, kas tiko vienam, bus gerai kitam. Tai formuoja iškreiptą požiūrį į save ir mitybą. Esą, jei būsiu labai lieknas, tuomet būsiu sveikas ir gražus. Būsiu lieknas ir laimingas, jei atsisakysiu vaisių, mėsos ar badausiu, laikysiuosi keto dietos ar protaripinio badavimo. Deja, visi šie būdai veda į rimtus valgymo sutrikimus ir neužtikrina reikalingų maistinių medžiagų gavimo. Valgymo sutrikimai – opi tema, kuri apima ne tik anoreksiją ar bulimiją, bet ir persivalgymo epizodus, iškreiptą požiūrį į maistą, emocinį valgymą. Europos statiskos duomenimis: • Valgymo sutrikimai dažniausiai iš visų kitų psichologinių sutrikimų sukelia mirtį, dažniausiai savižudybės forma. • 13 % vidutinio amžiaus moterų turi valgymo sutrikimų. • 1–4 % Europos gyvetojų serga nervine anoreksija. • 1–2 % Europos gyventojų serga nervine bulimija. • 2,8 % gyventojų per gyvenimą patiria persivalgymo epizodus. • 35 % besilaikančiųjų populiariųjų dietų suserga vienu iš valgymo sutrikimų. Nors valgymo sutrikimai yra laikomi psichinės sveikatos problema, žalos fiziniam kūnui padaroma ilgam laikui. Pradeda nykti riebalinė ir raumeninė kūno masė, nebepakeliamas minimalus fizinis krūvis, moterims išnyksta menstruacinis ciklas, vyrams sutrinka seksualinis potraukis. TĘSINYS KOMENTARUOSE.

A post shared by CALORYCARE (@calorycare) on

Jums gali patikti