Naujienų portalas

Patarimai šimtadienio įvaizdžiui: „nuomotas sukneles palikite vestuvėms”

Vasario mėnesiui prasidedant, daugelis mokyklose besimokančių Lietuvos merginų kiek nerimaudamos ieško tobulos aprangos artėjančiam šimtadieniui – tai turbūt viena aktualiausių švenčių, kuomet norisi kruopščiai atrinktų inspiracijų bei stiliaus patarimų. Daugumai tai – pirma šventė, kur iš tiesų reikia pasipuošti.

Dažniausiai merginos ieško išskirtinio, įspūdį paliekančio drabužio, kuris tiktų tiek oficialiai, tiek neoficialiai vakarėlio daliai. Prisimindamos sunkias savo šimtadienio aprangos paieškas, „MOODS Studio” butiko, įsikūrusiame Kauno senamiestyje savininkė Paulina Germanaitė bei prekinio ženklo „Le SLAP” bendraįkūrėja Vaida Vaičiulienė sujungė jėgas jungtinei fotosesijai, skirtai pristatyti įvarias šimtadienio aprangos idėjas gimnazistėms.

„Le SLAP” bendraįkurėja Vaida sako, kad sulaukia ypatingai daug klienčių ar net merginų mamų žinučių, kurios nori pasikonsultuoti dėl šimtadienio aprangos. „Specialiai šimtadieniui ar kitoms progoms nekuriame drabužių, nes norime, kad drabužis turėtų ilgesnį nei „vienos progos” dėvėjimo trukmę. Tačiau neabejotinai norime, kad mūsų drabužiai išskirtų merginas iš minios, tikdami tiek šventėms, tiek kasdieniniams deriniams, kuomet priderinami paprastesni aksesuarai ar batai”, – pasakoja V. Vaičiulienė.

Pirmasis įvaizdis susideda iš juodo tiulio sijono ir švarko ansamblio – tai pasirinkimas merginoms, kurios nori „dress to impress” (liet. apsirengti tam, kad išsiskirtum) aprangos tipo. Tai derinys ryškioms asmenybėms, „fashionistoms”, kurias išvydus gatvėje daug kas nuolatos atsisuka. Tiulio sijoną derinome su juodu švarkeliu – jei ne kiekviena mergina, tai bent jos mama spintoje tikrai turi panašų švarką. Tamsiai aprangai akcento pridės ir sidabriniai bateliai, kuriuos priderinome prie šio įvaizdžio.

Antrasis įvaizdis kuriamas iš „Le SLAP” sidabro spalvos švarko – suknelės, prie kurios priderinti ilgaauliai batai virš kelių. Toks avalynės pasirinkimas – tinkamiausias, kadangi šimtadienis vyksta šaltuoju žiemos metu. Tačiau jei norisi puošnesnio ir labiau klasikinio įvaizdžio, galite priderinti ir klasikinius aukštakulnius.

Juodą, aksominę suknelę pasirinkome trečiajam įvaizdžiui – jis tiks subtilumą mėgstančioms merginoms. Suknelę derinome su ilgaauliais virš kelių – juk visą naktį išbūti su aukštakulniais – sunku. Tokio pačio modelio juodos spalvos suknelę šį kartą rinkomės oficialios šimtadienio dalies įvaizdžiui. Ją derinome su bateliais, išsiskiriančiais auksiniu kulnu – šiek tiek akcento visuomet reikia, kai ruošiatės ypatingoms progoms.

Paskutiniam įvaizdžiui pasirinkome stilingą vyno atspalvio kostiumėlį, kuris laužys stereotipus, kokia turi būti šimtadienio apranga. Tai apranga drąsioms merginoms, kurios pasirinks „tomboy” (liet. berniukiškas) įvaizdį. Kostiumėlį derinome su stileivų itin pamėgtais aukštakulniais, kurie atrodo kaip kojinės. Tačiau tiek aukštakulniai smailiu priekiu, tiek kerzai taip pat atrodys tobulai.

Pasak Paulinos, kuriant šventinius įvaizdžius buvo atsižvelgta į du aspektus:  įvairovė bei galimybė po šimtadienio įsigytus drabužius toliau dėvėti: „Šimtadienis, nors ir be galo laukiama, tačiau visgi tik vieną vakarą truksianti šventė. O drabužiai, kaip trumpa suknelė, švarkas, ar sijonas – drabužiai, kuriais merginos galės puoštis ir šventei pasibaigus. Juk nėra nieko blogiau už suknelę vienam vakarui, kuri po šventės liks gulėti spintoje! Tačiau nebijokite ir nepaslėpkite savo asmenybės – šimtadienio proga paeksperimentuokite ir išlaikykite jaunatvišką įvaizdį. O nuomuotas sukneles palikte vestuvėms.”

Norint kuo tiksliau atkurti džiaugsmingą, šventinę nuotaiką, kuri lydi gimnazistes, šimtadienio įvaizdžiai buvo fotografuoti restorane, kuris pasižymi itin skoninga Getsbio stiliaus aplinka, kuri ir padėjo sukurti šventišką fotosesijos įvaizdį.

 

Jums gali patikti