Naujienų portalas

Romantiškiausios idėjos Valentino dienai. Aliejai afrodiziakai – kaip juos naudoti ir kodėl mira yra pats erotiškiausias aliejus

Meilė sklando ore, ją galima pajausti, užuosti, apmirti, apsvaigti, turėti, mėgautis, džiaugtis, valgyti, geisti, dėl jos tirtėti, drebėti, skraidyti, nuversti kalnus ir jaustis pačiu laimingiausiu žmogumi pasaulyje.

Kvapų ekspertė ir „Provanso kvapai“ įkūrėja pateikia 2 romantiškas dovanų idėjas artėjančiai Šv. Valentino dienai.

Aliejai afrodiziakai – išskirtinė ir unikali dovana meilės dienai. 

Moteris skatina išsirinkti labiausiai patinkančius ir širdžiai mielus aliejus afrodiziakus ir juos panaudoti kvėpinant patalus, patalpas ir ruošiant aromaterapines vonias arba išglostyti mylimąjį prabangiais kūną žadinančiais ir atlaiduojančiais aliejais.

5 pagrindiniai aliejai afrodiziakai, kurie skaitina meilę, aistrą, atsidavimą ir malonumus yra:

  • kvapiųjų kanangų (ylang ylang) – vadinama gėlių gėlė, pirmosios nakties aliejus;
  • pačiulių vyriškas afrodiziakas turintis sunkias, duslias, žemės natų kvapų gamas;
  • jazminų aliejus – ypatingai saldaus kvapo atpalaiduojantis aliejus, jo žiedai renkami naktį arba vėlų vakarą siekiant sugaudyti kuo daugiau aromatinių molekulių. Jazminų žiedų puokštelėmis senovėje nuotakos eidavo prie altoriaus prisiekti amžinosios meilės.
  • rožių aliejus – taip pat kuo puikiausiai tiktų valentino vakarui, tai vienas stipriausių aliejų afrodiziakų.
  • mirų aliejus – atpalaiduoja, pakylėja nuima stresą ir nerimą.

Tiek senovės Persijos, Graikijos, Romos laikais tiek ir mūsų amžiuje kvapai buvo prilyginami aukščiausiai dievybės formai, geriausia ir brangiausia ką žmogus žemėje ir materialinių savybių gali turėti. Augalai ir gėlės kaip simboliai minimi Saliamono Giesmių giesmėje.

Štai keletas citatų iš Saliamono knygos, kurioje vaizdžiai ir išraiškingai aukštinama meilė, o mirų aliejai ir kvepalai vartojami kaip aukščiausi ir tauriausi epitetai siekiant išaukštini meilės jauseną.

„Tebučiuoja jis mane savo lūpų bučiniais! Malonesnė tavo meilė, negu vynas, negu tavo brangiojo aliejaus kvapas! Tavo vardas – palieti kvepalai, -užtat tave mergaitės myli…

Mano mylimasis yra man miros ryšulys, prigludęs tarp mano krūtų..

Tavo meilė saldesnė už vyną, o tavo tepalai kvapesni už visus kvepalus!..

Jo skruostai tarsi lysvės kvepalų, skleidžiančios kvapus. Jo lūpos kaip lelijos,
iš kurių srūva mira.“

„Miros aliejus senovėje būdavo išties pats erotiškiausias ir stipriausias afrodiziakinis aliejus. Net ir šiuo metu šį muskusinį, svaiginančio kvapo aliejų galime naudoti vakarais, ruošiant meilės guolį ir atskleidžiant visas savo erotinių jausmų potencialias galias bei išlaisvinant vidinį savąjį aš siekiant aukščiausiosios susijungimo formos su savo antrąją puse, savo mylimuoju ar mylimąja“, – sako Erika Daugėlaitė.

Moteris taip pamini labai įdomią ir vertą dėmesio paskaityti senovės graikų legendą apie miros augalo pavadinimo atsiradimą, kuomet dievai išgirdę princesės maldas, suteikė  Mirai malonę ją paversdamimiros medžiu, iš kurio gimė grožio ir troškimų  dievas Adonis. Net ir dabar sakoma, kad miros lašai tekantys iš prapjauto augalo yra princesės meilės ašaros.

Galimi 3 aliejų panaudojimo būdai: 

  • garinimas patalpose, pasitelkus į pagalbą difuzorių ar kvapų deginimo indelį;
  • aromaterapinės vonios;
  • etrinius aliejus naudoti kūno masažui.

Šiek tiek faktų apie gėles, augalus ir afrodiziakus

Viktorijos laikais 19 amžiuje, kada visos emocijos buvo stipriai užspaustos ir bet koks stipresnis pasirodymas ar drąsesnis veiksmas buvo laikomas blogo tono ženklu, gėlių pagalba įsimylėjėliai ir poros atrado gėlių kalbą – floriografiją. O tai reiškia, kad kiekvienai gėlei buvo suteikta prasmė, tokiu būdų vaikinai ir merginos ir galėjo bendrauti ir reikšti savo jausmus per augalų žiedus. 1809 m. buvo išleistas net gėlių žodynėlis, su nuorodytomis gėlemis, jų simbolika ir definicijomis. Floriografija buvo ypatingai populiari Prancūzijoje, Anglijoje ir Amerikoje. Raudona rožė dėl intensyvios spalvos reikšdavo romantišką meilę.

Istoriškai baroko periodu Prancūzijos aristokratija labai mėgdavo egzotiškus banketus, kur moterys į save dėdavo begales šparaginių pupelių, o vyrai kirsdavo austres. Dar vienas labai įdomus receptas vyrų potencijai pakelti minimas tuo laikotarpiu: kiaušinio trynys ir imbiero šaknis, kartai su maišomas netgi su alkoholiu. „Jausmingų malonumų iškvėpintas sodas“ vėlyvųjų viduramžių arabų rankraštyje minima, kad didelis kiekis kiaušinių yra raktas į stiprią vyrų potenciją.

SPA, masažai ir kūno lepinimosi procedūros dviese 

„Meilės dieną mes labai dažnai švenčiame su raudonomis širdelėmis, rožėmis ir saldumynais. Papildant ir praturtinant šią dviejų žmonių taip pat galime dovanoti laiką dviese leidžiantis į aromatines kūno ir sielos keliones ir apsilankant pasirinktame SPA centre mėgautis masažo malonumais arba specialiai tai dienai sukurtais SPA romantiškais paketais. Tai neįtikėtinas jausmas, kada po masažų žmonės tampa ramūs, atsipalaidavę ir jaučiasi dar labiau susijungę vienas su kitu“, – sako Erika Daugėlaitė.

Kur ieškoti;

www.provansokvapai.lt

 

 

Jums gali patikti