Naujienų portalas

Trumpai apie krepšinį

Krepšinis, viena iš populiariausių sporto šakų pasaulyje. Tai sportas, kuomet oranžinį, apvalų, baltais dryžiais į kelias dalis išmargintą kamuolį, reikia komandoje, pasikeičiant daužyti į žemę, ir taip nubėgti į priešininkų pusę bei pelnyti taip būtinus taškus. Tai žaidimas, kupinas įtampos ir azarto. Žaidimas įtraukia vis daugiau šio sporto aistruolių. Tačiau, komandos neapsieina ir be krepšiniui skirtų reikmenų, kuriuos galima apžiūrėti ir tiesiog įsigyti daugelyje internetinių svetainių kaip www.produktexperter.com jos padeda palyginti daiktus, apžvelgia juos ir leidžia išsirinkti tinkamiausią variantą.

Visų pirma, krepšinis, kaip žaidimas, yra gana azartiškas. Ypač tuomet, kai komandos žaidžia dėl prizinių vietų įvairiuose čempionatuose. Kiekvienos komandos sirgaliai serga už savo komandą, keldami triukšmą, o tai kelia dar didesnį azartą žaidėjams. Palaikymas komandoms yra labai svarbus. Krepšinio taisyklės gana paprastos, tik jas reikia labai gerai įsiminti ir pritaikyti žaidime. Komanda, kurią sudaro ir treneris, ir asistentas, komandos nariai, kurių komandoje yra 12, tačiau aikštelėje iš komandos žaidžia tik 5 žmonės, po kažkurio laiko vis pakeisdami vienas kitą, dėl patirtų traumų ar nuovargio. Taip pat, į komandą įeina ir kineziterapiautas, kuris padeda komandos nariui, jei jis pasitempia koją, kitą kūno dalį, taip pat ir gydytojas, kuris gydo rimtesnius sužalojimus aikštelėje. Negana to, komandos žaidėjai yra suskirstyti į pozicijas: įžaidėjas, atakuojantis gynėjas, gynėjas, nestandartinis krašto puolėjas, lengvasis krašto gynėjas, sunkusis krašto puolėjas, bei vidurio puolėjas. Žaidime yra 4 kėliniai, kurie trunka po 10 minučių. Po dviejų kėlinių būna 15 minučių pertrauka. Žaidimo pradžioje įvyksta ginčas tarp komandų, dėl kamuolio gavimo. Kamuolys metamas į viršų, ir tuomet komandos nariai turi kamuolį pasiimti į savo pusę, ir bėgti su juo link priešininkų komandos pusės. Sužaidus du kėlinius, komandos pasikeičia pusėmis. Taip pat, žaidime galioja pražangos, kurios skirstomos į asmeninę, komandinę, nesportinę, techninę ir diskvalifikacinę. Žaidėjas, kuris surenka 5 pražangas, žaidimo metu būna pakeistas kitu žaidėju, kuris sėdi ant atsarginio suolelio. Tačiau, su komandinėmis pražangomis šiek tiek kitaip, kuomet komanda gauna 5 pražangas, ji įgauna teisę mesti baudos metimus. Šie gali pelnyti vieną, du, ar netgi tris taškus jų naudai, priklauso nuo to, kurioje vietoje buvo gauta paskutinė pražanga. Nesportinė pražanga gaunama tuomet, kai norima grubiai pastumti varžovą ar pelnyti sau naudos. Techninė pražanga skiriama ginčo metu su žaidėjais, treneriais, teisėju.

Šio, gana nesudėtingo žaidimo taisyklės įdomios, tačiau susidomėjus istorija, šis populiarusis žaidimas Lietuvoje prasidėjo 1924 metais, šia sporto šaka susidomėjo Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos sportininkai. 1992 metų kovo 23 d. įvyko pirmosios krepšinio rungtynės. Ši pradžia ir pradėjo populiarinti krepšinio žaidimą Lietuvoje. Sėkmingas žaidimas lėmė ir gerų komandų subūrimą, komandų, kurios iškovoja pergales ir iki šiol. Garsiausias visų laikų Lietuvos čempionas yra Arvydas Sabonis, kurio sūnūs taip pat pasekė jo pėdomis. Tiesa, šį žaidimą žaidžia dažniausiai vyrų rinktinė, nes jie yra ir stipresni ir aukštesni, tačiau ne ką blogiau žaidžia ir moterų rinktinės.  Pavyzdžiui moterų rinktinė olimpinėse žaidynėse dažnai iškovodavo medalius. Tai yra didelis pasiekimas.

Dalyvaujant krepšinio komandų varžybose ne tik galima mėgautis azartiškomis rungtynėmis, ragauti šaltus gėrimus, bei traškius užkandžius, skanduoti savo mėgiamų komandų pavadinimus, bet ir naudotis bevielio interneto (wifi) paslaugomis, kurios dažnai būna tiekiamos stadione ir leidžia įspūdžius perkelti į internetinę erdvę. Krepšinį linksma ne tik žiūrėti, bet ir žaisti, tad artėjanti vasara, suteikia galimybę pasimėgauti šia sporto šaka, suburiant savo komandą.

Jums gali patikti