Naujienų portalas

Vaikų psichoterapeutė drąsina: „Jūs esate geri tėčiai ir mamos“

Kai visi aplinkui tik ir patarinėja, kaip auklėti vaikus, psichoterapeutė Aurima Dilienė ramina sakydama „nereikia vaikų auklėti, su vaikais reikia gyventi“. Taip ir vadinasi ką tik prekyboje pasirodžiusi naujausia jos knyga – „Gyvenimas su vaikais“.

„Gyvenu su vaikais jau ilgiau negu be jų, štai ir subrendo manyje patirtys, kuriomis galiu pasidalinti. O ir aplinkoje girdėjau raginimų parašyti apie vaikus – juk mano šeimoje jų net septyni. Profesinė veikla taip pat visada sukosi apie vaikus“, – apie idėją parašyti knygą pasakoja gydytoja pediatrė, vaikų ir paauglių psichiatrė A. Dilienė.

Knygoje autorė pateikia kruopščiai atrinktą ir išanalizuotą informaciją, kuri padeda suprasti augančio žmogaus psichikos ypatumus: mąstymą, emocijas, poreikius, elgesį. Aprašomos būsenos, situacijos, kurių metu turime žinoti, kaip būti šalia savo vaiko, kuo jam padėti, kur kreiptis, esant reikalui. Gydytoja sako, kad viena svarbiausių knygos paskirčių – perteikti tėvams, seneliams, auklėtojams ir visiems, kurių gyvenimas ar veikla susijusi su vaikais, žinojimą, ko tikėtis ir, ko ne konkrečiame augančio žmogaus amžiaus tarpsnyje. „Tas žinojimas padės išvengti lūkesčių, konfliktų šeimoje, leis mėgautis tėvyste, ugdyti visavertę asmenybę“, – teigia autorė.

„Knygoje nesistengiu nieko pamokyti, labiau siekiu padrąsinti, gal nuraminti ir paguosti: viskas, ką jaučiate, yra pažįstama ir man, jūs esate pakankamai geri tėčiai ir mamos. Klysti būtina ir mokyti vaikus taisyti klaidas savo pavyzdžiu – geriausia, ką galime padaryti gyvendami su vaikais. Dalindamasi savo pačios asmenine istorija tik patvirtinu – galima gyventi visaip, kiekvienas mūsų renkasi skirtingus būdus pasirūpinti savimi ir šeima.“ – drąsina autorė.

„Gyvenimas su vaikais“ – jau ketvirtoji A. Dilienės knyga. Tiesa, autorė neapsiriboja Lietuvos rinka: dvi iš jos parašytų knygų jau skaitomos ir Prancūzijoje, kur A. Dilienė su šeima gyvena septynerius metus.

letsbooky.lt informacija

Knygą įsigyti galite čia: https://letsbooky.lt/produktas/aurima-diliene-gyvenimas-su-vaikais-isankstine-prekyba-2/

 

 

Jums gali patikti