Naujienų portalas

Filme „Antebellum: išrinktoji“ pagrindinį vaidmenį gavusi atlikėja Janelle Monae: ši istorija nėra buka, kaip daugelis siaubo juostų

Siaubo žanro mėgėjai neabejotinai yra matę ar bent jau girdėję apie juostas „Mes“ bei „Pradink“. Šių filmų prodiuseris jau šį savaitgalį, rugsėjo 18 dieną, į kino ekranus grįžta su nauju siaubo trileriu „Antebellum: išrinktoji“. Čia pagrindinis vaidmuo atiteko puikiai visame pasaulyje žinomai atlikėjai Janelle Monae, kuriai tai taps pirmu meniniu filmu, kuriame ji suvaidino pagrindinę rolę. O ją dainininkė gavo labai neįprastu būdu – po to, kai filmo kūrėjai garsią moterį išvydo „Grammy“ apdovanojimų scenoje sakančią kalbą.

 

Ją jau buvo galima matyti vaidinančią juostose „Mėnesiena“, „Paslėpti skaičiai“, o naujausiame filme 34-erių dainininkei bei aktorei patikėti iškart net du vaidmenys.

 

„Buvome sutarę, kad samdysime aktorius neatsižvelgdami, ar jie garsūs veidai, bet pagal tai, kaip įtikinamai jie gali kalbėti. Ir tuomet 2018-aisiais per „Grammy“ transliaciją scenon užlipo Janelle Monae ir jos monologas scenoje pakirto kojas. Supratome, kad tik ji gali suvaidinti šiuos vaidmenis, nes net ir realiame gyvenime jai rūpi temos, apie kurias kalbama trileryje“, – prieš premjerą pasakojo scenarijaus autoriai bei režisieriai Christopheris Renzas bei Gerardas Bushas.

 

Vyrų tikslas buvo pagal siaubo filmo kanonus pavaizduoti tą siaubą, kuris vyko praeityje, o jo apraiškos dar itin ryškiai matomos šiandien.

 

„Antebellum: išrinktoji“ pasakos apie Veroniką Henli (akt. J. Monae) – jauną, šiuolaikišką, talentingą moterį, sėkmingą rašytoją. Tačiau vieną dieną jos laimingas ir ramus gyvenimas baigiasi. Sapnai ima kelti nepaaiškinamą nerimą. Netrukus Veronika jau ima nebesuprasti, kur baigiasi sapnai ir prasideda realybė.

 

Šioje siurrealumo persmelktoje alternatyvioje realybėje moteris nusikelia į JAV Pilietinio karo laikus – maždaug prieš pusantro šimto metų – kai vergovė buvo įprasta, o juodaodžio gyvybė nebuvo verta nė skatiko. Kiekvieną kartą atsidūrus senovėje, Veronikai tampa vis sunkiau sugrįžti į savąją realybę. Moteris su siaubu supranta, kad laiko išnarplioti šią šiurpią mįslę lieka vis mažiau.

 

„Filmo scenarijus išties neįprastas. Juosta patiks ir siaubo žanro mėgėjams, ir tiems, kas neabejingas istorijos skauduliams. Kaip kitaip efektyviai galima papasakoti tiesą, jei jos neparodysi? Jei kituose siaubo filmuose dažniausiai pasakojamos scenarijaus autorių ar rašytojų sugalvotos istorijos, čia viskas paremta tikrais istorijos faktais. Todėl man ši juosta labai svarbi, ji nėra buka, kaip daug kitų siaubo filmų“, – sako J. Monae.

 

Tuo bus galima įsitikinti jau nuo rugsėjo 18 dienos, kai į Lietuvos didžiuosius ekranus atkeliaus siaubo trileris „Antebellum: išrinktoji“.

 

Filmo anonsas:

Jums gali patikti