Naujienų portalas

Jurgis Didžiulis: joga man yra savęs tobulinimo menas

Gegužės 21- ąją, šalia Vilniaus rotušės vyko Tarptautinės jogos dienos pristatymas visuomenei- „Joga Visiems“.  Po mėnesio, birželio 21 d. Vilniuje ir visame pasaulyje bus švenčiama ši tarptautinė šventė. Joga sparčiai populiarėja įvariose šalyse. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) patvirtintą šventę Lietuvoje kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Kasmet šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į jogos naudą žmogaus sveikatai – tiek fizinei, tiek protinei, tiek ir dvasinei.

Pristatymo renginyje dalyvavo ir jogos mylėtojas Jurgis Didžiulis, kuris teigė, jog joga turi daug teigiamų savybių. „Joga man yra savęs tobulinimo menas: „sportas” kūnui, sielai ir psichikai, per kurį tampam geresniais žmonėmis.“

„Daugelis iš mūsų yra pripratęs ieškoti savęs išsipildymo aplink save, o ne savyje. Mes gyvename pasaulyje, kuris leidžia manyti, kad išoriniai pasiekimai gali mums suteikti tai, ko mes norime. Bet tai tėra mitas, nes yra norų, kurių mes negalime pasiekti, nesvarbu, kiek stabilus mūsų materialusis pagrindas, kokia yra kūno bei sielos būklė, taigi nepasiekiame ir visiškos ramybės. Biblijoje sakoma: „Būk ramus ir žinok, kad esu Dievas“. Po šiais žodžiais slypi jogos ir senovės dvasinių mokslų esmė, nusitęsianti daugiau kaip 7000 metų. Joga yra žinoma kaip tiesioginė priemonė, leidžianti natūraliai sulėtinti mūsų minčių srautą ir mažinti kūno nerimą, kuris trukdo mums žinoti, kas iš tikrųjų esame. Joga yra paprastas išorinio energijos ir sąmonės srauto atstatymo procesas, kuomet protas tampa aktyviu tiesioginio suvokimo centru, nebepriklausančiu nu oklaidinančių juslių, bet leidžiančiu patirti tikrąją tiesą.”, – kalbėjo Indijos Garbės konsulas Lietuvai Rajinder Kumar Chaudhary.

2016 m., Tarptautinės jogos dienos metu, Indijos ambasadorius Varšuvoje paskelbė Gintautą Šiupšinską jogos ambasadoriumi Lietuvoje. Šis įvertinimas suteiktas už daugiamečius nuopelnus jogos sklaidai Lietuvoje, atsidavimą šiai dvasios ir kūno valdymo praktikai ir įgytą profesionalumą bei pasitikėjimą.

„Mai Ram Yoga tikslas – brandinti praktikuojančiojo vidinę sąmonę ir jos išplėtimą, pranokstantį kūno ir proto sukurtus apribojimus. Šio tikslo link veda nuolatinis savižinos ugdymas, pasitelkiant vidinę valią ir sąmoningumą, kol galiausiai sąmonė pakyla virš mentalinio lygmens. Kryptingos pastangos, atsidavimas, kūno ir proto ugdymas praktikuojančiajam leidžia pažinti tikrąją prigimtį. Būtent toks savižinos kelias ir yra pagrindinė integruoto Mai Ram Yoga mokymo paskirtis“,- pasakojo jogos mokytojas Gintautas Šiupšinskas.

Renginio Facebook paskyra:

https://www.facebook.com/events/2093637830882310/?notif_t=events_add_page_cohost&notif_id=1526892996624904

Jums gali patikti