Naujienų portalas

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Svarbu pagerbti ne tik Antrojo pasaulinio karo aukas, bet ir nuo Rusijos agresijos žūstančius šiandien“

„Lietuvai nei gegužės 8, nei 9 diena nėra karo pabaiga. Mums, kaip ir kitoms Baltijos valstybėms šio karo pabaiga neatnešė taikos, o karo politiniai padariniai faktiškai dar nėra visiškai likviduoti, nes raudonasis teroras nuo kurio Lietuva išsilaisvino 1990-1993 metais, kai atkūrėme nepriklausomybę ir iš mūsų teritorijos buvo išvesti paskutiniai Rusijos kariuomenės daliniai, šiandien tęsiasi Ukrainoje“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ministras pabrėžė, kad aukų pagerbimo ceremonija skirta pasmerkti karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmoniškumui, įvykdytus anuomet, o kartu ir šiuo metu vykdomus Rusijos Federacijai pradėjus ir tęsiant brutalią karinę agresiją prieš laisvą ir suverenią Ukrainą.

„Šiandien svarbu pagerbti ne tik Antrojo pasaulinio karo aukas, bet ir nuo Rusijos agresijos žūstančius už Ukrainos ir mūsų visų laisvę ukrainiečius“– sako A. Anušauskas.

Antrojo pasaulinio karo aukų pagerbimas prasidėjo Panerių memoriale, kur gėlės buvo padėtos prie paminklų žydų genocido aukoms atminti, nacizmo aukoms, Lietuvos vietinės rinktinės ir Lenkijos Armijos Krajovos kariams bei žuvusiems civiliams pagerbti.

Vėliau vyko gėlių padėjimo ceremonija skvere prie ukrainiečių poeto, dailininko, rašytojo, mąstytojo, didžio Ukrainos nepriklausomybės ir laisvės pranašo Taraso Ševčenkos paminklo. Čia susirikusijei atidavė pagarbą už laisvę kovojančiai Ukrainai ir jos tautai, pagerbė jos didvyrius ir visus žuvusiuosius.

Antrojo pasaulinio karo aukų ir karo Ukrainoje aukų pagerbimo ceremonijose taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadas pulkininkas Mindaugas Mažonas.

KAM informacija

Jums gali patikti