Naujienų portalas

L. Blaževičiūtė tradiciškai kviečia giedoti himną: „Šie metai parodė, kad laisvė nėra savaime suprantama, reikia ją vertinti“

TV3 žiniasklaidos grupė liepos 6-osios vakarą jau 14-ąjį kartą iš eilės kviečia kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Valstybės dieną kasmet vienu metu švenčia daugybė lietuvių visame pasaulyje, o šią tradiciją inicijavusios žiniasklaidos grupės generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė mano, kad šių metų „Himno giedojimo šventė“ yra ypatinga – prasidėjus karui Ukrainoje lietuviai jau įrodė, kokie gali būti vieningi, ir dar kartą tai pademonstruos šiandien.

Pasak L. Blaževičiūtės, TV3 žiniasklaidos grupė jaučia atsakomybę dėl jau 14 kartą organizuojamo „Tautiškos giesmės“ giedojimo. „Norime tapti bendruomenės, kurioje mes veikiame, dalimi. Himno giedojimas – vienas būdų kartu su visos Lietuvos žmonėmis patirti šią šventę. Norime kurti šią šventę. Kaip šiandien atsimenu pirmąjį tokį mūsų renginį – labai džiaugiamės, kad jis tapo tradicija, kurią perėmė ir kiti“, – sakė ji.

„Net jei mes nekviestume giedoti himno kartu, žmonės vis tiek susirinktų. Tai yra didžiausia vertybė – kad žmonės nori švęsti savo valstybę“, – pridūrė L. Blaževičiūtė.

TV3 žiniasklaidos grupės generalinė direktorė prisiminė, kad idėja organizuoti bendrą „Tautiškos giesmės“ giedojimą 2009 metais gimė gana paprastai: „Nebuvo didelio sprogimo. Tačiau idėja išsiplėtė, nes buvo patraukli savaime. Pirmųjų metų emocija įkvėpė būtinai tęsti tradiciją. Tai ypač sužavėjo lietuvius užsienyje – Lietuva yra daug didesnė nei atrodo. Nors ir esame pasklidę, mes labai vieningi.“

L. Blaževičiūtei šių metų „Himno giedojimo šventė“ ypatinga ir dar prasmingesnė Ukrainoje prasidėjusio karo kontekste.

„Laisvė nėra savaime suprantama, ją reikia saugoti. Aišku, reikia tikėjimo, kad viskas bus gerai, bet taip pat būtina ir suvokti, kaip viskas yra trapu. Lietuviai, aktyviai padėdami ukrainiečiams, parodė, kokie gali būti vieningi. Matome daug veiksmų – ir didelių, ir mažų. Visi daro, ką gali“, – teigė ji.

Šių metų „Tautiškos giesmės“ giedojimo renginys taip pat tradiciškai neš svarbią žinutę – nesvarbu, kur ir su kuo esate, prisidėti prie per visą šalį nuvilnijančio reiškinio kviečiami visi. Šventė jau daug metų suvienija po visą pasaulį pasklidusius lietuvius – ir nesvarbu, ar svetur gyvenančius, ar išvykusius vasaros atostogų.

„Aš ir pati esu giedojusi himną dviračių stovykloje Italijoje. Italai buvo labai susižavėję ir klausinėjo apie iniciatyvą. Vis dėlto man visada smagiausia giedoti su savais – ar sode, ar prie jūros. Mūsų šeima visada švenčia Valstybės dieną“, – sakė L. Blaževičiūtė.

Kaip jau tapo įprasta, himną sostinės gyventojai 21 val. liepos 6-ąją kviečiami giedoti iš Vinco Kudirkos aikštės, o laukiant šios didingos akimirkos, žiūrovų laukia dar nematytas žaidimas – istorinė žvaigždžių dvikova atsakant į klausimus apie Lietuvą.

Žaidimas vyks išskirtinėje, tačiau dar ne visiems atrastoje Lietuvos vietoje, kur dvi žvaigždžių komandos susirungs tarpusavyje. Viskas bus labai paprasta – liepos šeštoji, šeši raundai, šešios visiškai skirtingos užduotys abiem komandoms.

Įspūdinga „Himno giedojimo šventė“ per TV3 ir naujienų portale tv3.lt – liepos 6-ąją nuo 19.30 val., o himno giedojimas – tradiciškai nuo 21 val.!

 

 

Jums gali patikti