Naujienų portalas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

Gerbiami Lietuvos kariai,
Mieli šventės dalyviai,
Lietuvos karininkų gretas ką tik papildė gausus būrys Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų. Visi jie prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai ir negailėdami nei jėgų, nei gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.
Tai – vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų. Dar svarbesnis jis tampa tęsiantis brutaliai Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, kuri išryškino visų Lietuvos žmonių pareigą prisidėti prie savo šalies gynybos stiprinimo.
Visi šiandien prisiekę karininkai turės pasitelkti studijų metais įgytas profesines žinias, sukauptą patirtį ir asmeninius gebėjimus, kad taptų vadais, kurių pavyzdžiu galės sekti jiems patikėti kariai.
Nuo Jūsų kasdienio darbo, tvirtų moralinių principų ir drąsos pasitikti iššūkius didele dalimi priklausys ir visų Lietuvos žmonių ryžtas stovėti savo Tėvynės sargyboje, ją saugoti ir branginti.
Jau vien savo karjeros pasirinkimu Jūs demonstruojate nesutraukomus visuomenės ir valstybės ryšius, perduodamus iš kartos į kartą. Jūsų pastangų reikės, kad Lietuvos kariuomenė ir toliau išliktų viena iš didžiausios pagarbos nusipelnančių valstybės institucijų.
Linkiu, kad Jūsų niekada neapleistų atsakomybės už savo šalį jausmas. Sunkiai dirbkite, tobulėkite ir visada mokykitės iš geriausiųjų.
Didžiausios sėkmės Jums visiems!
Gitanas Nausėda, Lietuvos Respublikos Prezidentas
Jums gali patikti