Naujienų portalas

Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas: čempionai apgynė savo titulus

Visas tris ilgojo savaitgalio dienas Šiauliuose vyko 2022 m. Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas – pirmenybės. Šiais metais čempionate išdalinta 16 medalių komplektų visų amžiaus grupių sportininkams – nuo jaunučių iki senjorų.
Nors įprastai čempionatą stengiamasi surengti kuo šventiškiau, šiemet jo metu vyravo kitokia atmosfera – nemažai Lietuvos sportinių šokių bendruomenės narių turi glaudžius ryšius su Ukraina, todėl sportinį jaudulį dažnai keitė nerimas dėl įvykių artimame krašte. Ne vienas šokėjas prisipažino, kad pasirengti svarbiausiam metų turnyrui nebuvo lengva nei psichologiškai, nei fiziškai – dažnas gelbėjo Ukrainos šokėjams, ten likusiems draugams, artimiesiems.
Be abejo, daugiausiai dėmesio tarp visų Lietuvos čempionato grupių sulaukė suaugusiųjų grupės varžybos – tiek standartiniai, tiek Lotynų Amerikos šokiai.
Suaugusiųjų standartinių šokių programoje devintą kartą Lietuvos čempionų vardus gynė šiuo metu geriausia pasaulio pora – Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė (Kauno „Kaspino“ klubas). Surinkę 195,20 balo iš 200 galimų, sportininkai stipriai atitrūko nuo varžovų ir dar sykį tapo geriausiais mūsų šalyje.
Tuo tarpu dėl antrosios ir trečiosios vietos virė intensyvi kova – taip pat tarp kauniečių. Sidabro medaliai atiteko 173,95 balo galutinėje įskaitoje surinkusiems Georgijui Kalašnikovui ir Domilei Šemeškevičiūtei (Kauno „Kaspinas“), o bronziniai apdovanojimai – Edgarui Baltaragiui ir Indrei Baltaragei (Kauno „Rolo“ – Kauno „Sūkurys“) su 172,63 balo. Atitinkamai ketvirtąja, penktąja ir šeštąja vietomis džiaugėsi Karolis Burneikis ir Diana Epeykina (Kauno „Tvistas“), Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus „Juventos“), Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio „Rumba“ – Kauno „Sūkurys“).
Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių programoje čempionų vardai taip pat buvo apginti. Trečius metus iš eilės auksu puošėsi Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno „Santakos“ klubas). Jau nuo pirmojo šokio finale duetas atitrūko nuo kitų porų ir galutinėje įskaitoje surinko 167,88 balo.
Šios programos sidabro medalius su 156,40 balo užtikrintai iškovojo Vakaris Apvinis ir Gabrielė Bartkutė (Panevėžio „Amber dance“ – Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Tuo tarpu net trys poros viso finalo metu intensyviai varžėsi dėl trečiosios Lietuvos čempionato vietos. Ji atiteko Laurynui Makarovui ir Kotrynai Ambrazevičiūtei (Vilniaus „Juventos“), surinkusiems 150,60 balo. Kitas tris finalo vietas atitinkamai pasidalino Rytis Dzemyda ir Jogailė Jasevičiūtė (Gargždų „Rolina“), Matijasas Ganjone ir Justina Jurkoit (Vilniaus „Ratuto“), Deividas Tamulionis ir Ornelija Sidorovič (Vilniaus „Spindulys“).
Prieš pagrindines čempionato kovas Šiaulių arenoje vyko ir jautri turnyro atidarymo ceremonija. Lietuvių ir rusų kalbomis į susirinkusius sportinių šokių bendruomenės narius kreipėsi buvusi mūsų šalies šokėja, Lietuvos čempionatų finalininkė, o dabar Ukrainos sostinėje Kijeve gyvenanti ir trenere dirbanti Evelina Butkaitė Ryeka. Ji papasakojo apie ukrainiečių tautos išgyvenimus ir dėkojo Lietuvai už pagalbą bei palaikymą.
Jaunimo amžiaus grupės Lietuvos čempionate netrūko intrigos. Standartinių šokių čempionato pirmoji vieta atiteko Edvardui Mašaro ir Gabijai Lapševičiūtei (Vilniaus „Spindulys“). Sidabro apdovanojimais puošėsi Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos „Žingsnis“ – Vilniaus „Ratuto“), bronzos – Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus „MJ sportinių šokių akademija“).
Lotynų Amerikos šokių programoje (jaunimo amžiaus grupėje) aukso medaliai atiteko Kiprui Kūrai ir Elzei Gintvilei Valiūnaitei (Klaipėdos „Žingsnis“ – Vilniaus „Ratuto“), sidabro – Rokui Kraucevičiui ir Ilzei Kaminskaitei (Vilniaus „Judesys“), bronzos – Valerijui Šylo ir Smiltei Kozlovskytei (Vilniaus „Ratuto“).
Jaunių II amžiaus grupėje, kaip ir vyresnėse grupėse, sportininkai varžėsi ne tik dėl Lietuvos čempionų vardų, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose.
Šios grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus „DaVi“), antroji vieta atiteko Neidui Lenkaičiui ir Izabelei Žymančiūtei (Kauno „Kaspinas“), trečioji – Kristupui Mlinskui ir Emilijai Ulčinaitei (Klaipėdos „Žingsnis“).
Lotynų Amerikos šokių programoje jauniai II šiek tiek apsikeitė savo pozicijomis. Programos nugalėtojais tapo Kristupas Mlinskas ir Emilija Ulčinaitė (Klaipėdos „Žingsnis“), antrąją vietą užėmė Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus „DaVi“), trečiąją – Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus „Šokio technikos akademija“).
Jaunių I grupės standartinių šokių programoje 2022 m. Lietuvos čempionais tapo Marius Didikas ir Elvita Remeikaitė (Kauno „Duetas“ – Kauno „Flamenko“), o Lotynų Amerikos šokių programoje nugalėjo Tauras Grigaliūnas ir Emilija Lazauskaitė (Vilniaus „Spindulys“).
Jaunučių II amžiaus grupėje nepralenkiamais šių metų Lietuvos čempionate pasirodė Nojus Vaškys ir Auksė Stuopelytė (Klaipėdos „Žingsnis“) – jie buvo pirmi ir standartinių, ir Lotynų Amerikos šokių programose. Panaši padėtis susiklostė ir Jaunučių I amžiaus grupėje – čia nei vienoje programoje pirmosios vietos varžovams neužleido Augustas Moročka ir Simona Jefimenkaitė (Jonavos „Bonus“).
Senjorų amžiaus grupėse Lietuvos čempionato aukso medalius iškovojo Kauno ir Vilniaus šokėjai. Senjorai I standartinių šokių grupės pirmoji vieta atiteko Tomui Rimkui ir Nerijai Surblytei Rimkienei (Kauno „Kaspinas“). Senjorų II standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno „Kaspinas“). Jungtinėje senjorų III ir IV amžiaus grupėje auksu puošėsi Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno „Sūkurys“).
Tuo tarpu senjorų amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos auksas iškeliavo į Vilnių: jį laimėjo Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus „Ratuto“).
Šiais metais Lietuvos sportinių šokių federacija jau surengė visus nacionalinius čempionatus. Artimiausioje ateityje numatomos treniruočių stovyklos naujiesiems nacionalinės rinktinės nariams, kurie ruošis atstovauti mūsų šaliai pasaulyje ir Europoje.
Jums gali patikti