Naujienų portalas

M.K.Čiurlionio paveikslai išeina į miestą

Švenčiant Tarptautinę muziejų naktį – gegužės 18 d. M. K. Čiurlionio paveikslai išeis į miestą, kviesti kauniečių į Nacionalinį Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejų ir jo kūrinių galeriją, šventės renginius.

Atspausti ant audinio ir virtę spalvingomis kaklaskarėmis jie pasklis po Laivės alėją, senamiestį, pasižvalgys po rotušės aikštę, nutūps pasivažinėti funikulieriumi, užsuks pasveikinti atvykstančiųjų į Kauno autobusų stotį. Paveikslų kelionės žemėlapis čia: http://bit.ly/muzieju-naktis-ciurlionis

Keli šimtai skarelių – Čiurlionio tapybos darbų – iškeliaus pas žmones, nešdami savo paslaptį ir grožį: trys paveikslai iš ciklo „Pasaulio sutvėrimas”, „Pilies pasaka”, „Žvaigždžių sonata”, „Angelo preliudas”, „Angelėliai”, „Kibirkštys”, „Fantazija”, „Karalaitės kelionė”.  Kas juos sutiks, galės pasiimti sau.

Kaklaskarės taip pat savotiškai pradės gegužės pabaigoje pradedamą projektą – „Čiurlionio kelias”. Iki 2025 m., kuomet bus minimos 150 menininko gimimo metinės, planuojama apimti visas vietas Lietuvoje ir užsienyje, kur jis lankėsi, gyveno, kūrė. Lietuva sieks, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto kultūros kelio nominacija.

Skareles sukūrė Vilniaus dailės akademijos kostiumo dizaino katedros profesorė, dizainerė Jolanta Talaikytė. Pasak jos, dailės kūriniai, perkelti ant drabužių ir aksesuarų, juos įprasmina, o patys įgauna tarsi naują gyvenimą.  Kartu su žmonėmis jie keliauja po pasaulį, išeidami iš muziejų ir dailės albumų ribų.

Ieškokite skarelių žemėlapyje pažymėtose vietose, puoškitės, fotografuokite ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus su grotažyme – #myliuciurlionį. Vienas iš dalyvių loterijos bus atrinktas gegužės 20 dieną ir paskelbtas M. K. Čiurlionio Facebook paskyroje.  Savo rastą kaklaskarę jis galės išksikeisti į  tikrą, natūralaus šilko skarelę, kurią pats išsirinks.

Kaunas – Čiurlionio miestas, nes Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus yra vienintelė vieta pasaulyje, kur sukauptas beveik visas įžymiausio lietuvių dailininko, kompozitoriaus, literato ir visuomenės veikėjo kūrybinis palikimas.

Šios akcijos tikslas – priminti miestiečiams, kokį kultūros lobį jie turi šalia. Muziejų naktį Kaunas bus pilnas M.K.Čiurlionio.

Jums gali patikti