Naujienų portalas

Marija Simona Šimulynaitė, Naglis Bierancas ir Kristina Tarasevičiūtė susibūrė kinematografiškam baleto iššūkiui

Šį šeštadienį bus pristatytas pirmasis lietuviškas virtualus baletas “Vaivos juosta”. Artėjant premjerai – jo kūrėjai kviečia pažvelgti į repeticijų užkulisius. Pasak režisierės Marijos Simonos Šimulynaitės, bei vienus pagrindinių vaidmenų atliekančių Naglio Bieranco ir Kristinos Tarasevičiūtės, tiesiogiai transliuojamas baleto spektaklis – nemažas iššūkis, griaunantis įprastas taisykles.

“Virtuali erdvė privertė mus gerokai persvarstyti tradicines baleto išraiškos formas. Tiesioginės transliacijos metu “Vaivos juosta” taps itin kinematografiška, o kiekviena atlikėjų veido išraiška ir kiekvienas žingsnis bus matomi stambiu planu. Tai – neįprasta, bet ir labai įdomu. Tradicinėje teatro scenoje žiūrovai būna gana toli, todėl negali matyti tokių detalių. Tiesa, patiems atlikėjams ”, – apie spektaklį “Vaivos juosta” pasakoja jo režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

Tuo tarpu vienas pagrindinių atlikėjų – Naglis Bierancas – džiaugiasi po ketverių metų pertraukos grįžtantis į profesionalaus šokio sceną: “Šiame spektaklyje atlieku šėtono vaidmenį, šoku su milžiniškais aukštakulniais, kurie atspindi šėtono kanopas ir jų kaukšėjimą. Ši rolė man – labai smagi, nes visada mėgau kurti charakteringus vaidmenis. Velnias spektaklyje vienu metu įkūnija daugybę personažų, situacijų. Tai chameleoniška ir kiek nestabili asmenybė, kurią vystau viso baleto metu. Su režisiere turėjome labai linksmą vaidmens kūrimo kelią, o tai mane itin stipriai pakrove visam personažui”.

Vieną pagrindinių vaidmenų “Vaivos juostoje” atlieka Kristina Tarasevičiūtė, “Baltijos baleto teatro” solistė. Pasak jos, didžiausias iššūkis spektaklyje – milžiniški emociniai šuoliai: “Atlieku Vaivos vaidmenį, kuris ypatingas tuo, kad vos per kelias valandas turiu išgyventi be galo platų emocijų spektrą, amžiaus distancijas, dramas, audras ir beprotiškai stiprią meilę. Labai nuoširdžiai tikiu šiuo virtualus baleto iššūkiu ir svajoju, kad jis kuo ilgiau gyvuotų bei pasiektų kuo didesnę dalį Lietuvos žiūrovų širdžių”.

M. S. Šimulynaitės kuriama “Vaivos juosta” – klasikinės muzikos, tradicinės simbolikos, bei šiuolaikinio baleto ir technologijų sintezė. Skambant klasikinei baleto muzikinei aranžuotei, kurią įrašė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujamas dirigento Modesto Pitrėno, atlikėjai pasineria į vizualinėmis projekcijomis sustiprintą pasaulį.

Baletas “Vaivos juosta” pasakoja legendą apie tai, kaip grožio dievaitė Vaiva pamilsta žemės sūnų, muzikantą Straublį ir padovanoja jam pasakiško grožio juostą. Dviejų širdžių meilę sutrukdo pavydus dangaus valdovas Perkūnas. Prievarta tapusi Perkūno žmona, Vaiva iš savo sielvarto ir nuostabių mylimojo prisiminimų nuaudžia dar vieną juostą ir grįžta į žemę pas Straublį. Tačiau supykusio Perkūno trenksmas nusineša Vaivą amžinybėn, o danguje suspindi vaivorykštė – Vaivos siela, žadanti talentą ir įkvėpimą.

“Visame pasaulyje pereinama prie virtualių spektaklių. Tačiau iš tiesų šokėjams be galo sudėtinga atlikti vaidmenis salėse be žiūrovų. Juk atiduodi visą savo energiją į fizinę tuštumą, negauni jokio gyvo atsako, nejauti auditorijos energijos, kvėpavimo, negirdi plojimų. Todėl labai tikiuosi, kad “Vaivos juostos” žiūrovai kartu su mumis bus ne tik spektaklio metu, bet prisijungs ir prie po to vyksiančios diskusijos. Spektakliu mes atiduodame visą savo esybę, todėl mums būtinas bent virtualus palaikymas, kad ir kur Lietuvoje būtumėte”, – šypsosi M. S. Šimulynaitė.

Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atlieka Kristina Tarasevičiūtė (Vaiva), Naglis Bierancas (Šėtonas), Genadijus Žukovskis (Perkūnas), Ignas Armalis (Straublys) bei Igoris Zaripovas (Miškinis).

Virtuali baleto “Vaivos juosta” premjera – lapkričio 28 d., 19 val. Spektaklis finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Po spektaklio vyks diskusija, kurios metu žiūrovai atlikėjams galės užduoti klausimus.

Jums gali patikti