Naujienų portalas

Nuo Kazio Škirpos alėjos iki Kazio Škirpos gimtinės

Lietuvos savanorių – kūrėjų sąjungos nariai Antanas Kliunka ir Kasparas Genzbigelis bei kiti nariai ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai Kostas Ivanauskas ir Algis Narutis kartu su MC baikeriais iš klubo “Crazy in the dark” pažymėjo Baltijos kelio 30 metų minėjimą, vykdami maršrutu Vilnius, Kazio Škripos alėja – Namajūnų kaimas Saločių seniūnijoje, kuriame gimė Lietuvos pirmasis savanoris Kazys Škirpa.

Buvo sustota prie Jono Noreikos-Generolo Vėtros buvusios atminimo lentos ant Vrublevskių bibliotekos, aplankytas paskutinio sovietinio režimo aukos, savanorio Artūro Sakalausko atminimo paminklas prie Lietuvos Seimo.

Amžinoji ugnis nuo nežinomo kareivio kapo Kaune buvo vežama visu Baltijos kelio maršrutu Lietuvoje iki Latvijos pasienio. Pakeliui Baltijos kelyje buvo sustojama prie susirinkusių švęsti Baltijos kelio trisdešimtmetį ir ugnis perduodama laužų uždegimui.

Saločių miestelyje pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę 1918-1919 kovose. Apie sugriautą sovietmečiu 1963 metais paminklą ir jo atstatymą 1989 metais papasakojo Saločių seniūnas Algimantas Mašalas. Žygio dalyviai padėkojo seniūnui už Lietuvos laisvę gynusių karių, partizanų ir šaulių paminklų priežiūrą ir atminimo išsaugojimą. Aptarta galimybė vieną gatvę Saločių miestelyje pavadinti Kazio Škirpos vardu.

Amžinoji ugnis, keliavusi Baltijos keliu, simbolizavo mūsų pasiryžimą saugoti ir ginti Lietuvos kovų istoriją.

Maršrutas buvo baigtas, padedant amžinają ugnį, prie paminklinio akmens Namajūnuose, Saločių seniūnijoje, skirto pirmajam Lietuvos kariuomenės savanoriui, pulkininkui – diplomatui Kaziui Škirpai.

Jums gali patikti