Naujienų portalas

Pasaulio šokių čempionate Lietuvos kolektyvas iškovojo net septynias pergales

Gegužės 28-29 dienomis Kroatijoje vykusiame Tarptautinės šokių federacijos organizuotame 20-ajame Pasaulio šokių čempionate lietuvių vaikų kolektyvas pakerėjo susirinkusią publiką, skabė laurus ir iškovojo net septynias pirmas vietas, o jaunaisiais šokėjais sužavėti teisėjai filmavimo ne tik jų pasirodymus, bet ir tribūnose susirinkusių sirgalių palaikymą.

Deimantės Ūsienės vadovaujamas „Demo” šokių kolektyvas Tarptautinės šokių federacijos kasmet rengiamame čempionate varžėsi su daugybę kitų šalių atstovais ir Lietuvos vardą garsino lipdamas ant pakilos atsiimti iškovotų laurų už prizines vietas. Vadovė pasakoja, kad džiaugsmo ašaros tryško ne tik šokėjų akyse, bet ir čempionato publika negailėjo skambių aplodismentų.

„Visada yra be galo smagu, kai didelių pastangų įdėtas darbas yra ne tik pastebimas, bet ir įvertinamas, tačiau kai tokiomis pergalėmis džiaugiesi ne vienas, o kartu su palaikyti susirinkusiais žiūrovais, apima visai kitokia euforija. Kiekvieną mūsų šokėjų pasirodymą čempionate čia susirinkusi publika palydėdavo garsiomis ovacijomis, o paskelbus nugalėtus, visa sporto arena vieningai skandavo Lietuvos vardą”, – prisiminimais dalinasi D. Ūsienė.

Jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus gyvuojančioje choreografės Deimantės Ūsienės įkurtoje „Demo” šokių studijoje puoselėjamas požiūris, jog šokis nėra tik pagal ritmą išreikšta kūno plastika. Čia vaikai mokomi per judesį papasakoti istoriją ir pasitelkiant aktorinius sugebėjimas bei improvizacijos meną scenoje kiekvieno pasirodymo metu sukurti po mažą spektaklį, turinį siužetinę liniją.

„Per ilgus praktikos metus su kolektyvu esame atradę savo slaptąjį ginklą, jog į šokį žvelgiama kaip į teatrą. Pasirodymuose nedarome gimnastinių triukų, kuriuos mėgsta naudoti užsienio grupės, o visą dėmesį skiriame siužetui, kostiumams, šokio judesiais kuriamai istorijai, kurios emocija paliečia kiekvieną žiūrovą”, – teigia D. Ūsienė.

„Demo” šokių kolektyvas kasmet aktyviai dalyvauja įvairiuose TV projektuose, koncertuose ir net socialinėse akcijose. Neseniai vieną tokių jis surengė Kauno Vienybės aikštėje, sušokęs „flashmob” skambant Ukrainos folkloro dainai ir taip išreikšdamas palaikymą šiai karo alinančiai šaliai, o į savo veiklų gretas taip pat įtraukė ir Lietuvoje dabar gyvenančius ukrainiečių vaikus.

20-ajame Pasaulio šokių čempionate didžiausią įspūdį visiems paliko mažosios 5-6 metų šokėjos, kurios savo energija, sinchroniškais judesiais ir plačiomis šypsenomis užbūrė net tarptautinę teisėjų komisiją ir sužavėjo visą areną.

„Kaip ir bet kokiame pasirodyme, kartais pasitaiko kuriozų ir linksmų nutikimų, į kuriuos reaguoti padeda treniruočių metu išlavinti improvizacijos įgūdžiai, todėl net ir vidury šokio į orą skrendantis batas ar ant akių užkritusi kasa neišmušė šokėjų iš vėžių ir nesutrukdė sėkmingai pasirodyti”, – smagiais prisiminimais dalinasi vadovė.

Lietuvių vaikų kolektyvas tarptautiniame čempionate iškovojo šias prizines vietas:

·       Duo Estera Dainutytė ir Smiltė Rimkevičiūtė – dvi pirmos vietos Street Dance Show ir Free Dance Show kategorijose;

·       Demo Junior – dvi pirmos vietos Street Dance Show Small group ir Free Dance Show Small group;

·       Demo Kids – pirma ir antra vieta Free Dance Show Small group ir Fantasy Show Small group;

·       Demo Mini – dvi pirmos ir antra vieta Free Dance Show Formation, Free Dance Show Small group ir Street Dance Show Formation kategorijose.

Jums gali patikti