Naujienų portalas

Savaitgalį išskirtinis renginys: kvies išbandyti ir Lietuvos partizanų naudotus ginklus

Šaudymas, kaip sportas, kasmet tampa vis populiaresnis. Dažasvydis ar šratasvydis (airsoft) jau seniai tapo daugelio nuolatine laisvalaikio veikla, tačiau paskutiniu metu pastebimas ir didesnis dėmesys šaudymui iš kovinių ginklų įvariose šalies šaudyklose. Ginklais domisi ne vien šauliai ar struktūrų nariai, bet vis paltesnis visuomenės ratas.

Šią tendenciją pastebi tiek šaudyklų savininkai, tiek šaudymo entuziastai. Daugiau žmonių nori ne tik pirmą sykį iššauti iš ginklo, tačiau ir daugiau sužinoti apie pačius ginklus, išmokti teisingai juos laikyti, nusitaikyti, pataikyti į taikinį, bei sužinoti daugiau teorijos ir istorijos apie ginklus, jų panaudojimą. Auga susidomėjimas ir noras susipažinti ir su Lietuvos kariuomenės istorija, bei anksčiau naudotais retais ginklais.

Patys būdami šaudymo sporto entuziastais ir nuolat organizuodami įvairius sportinius ir edukacinius renginius „Išgyvenimo mokykla“ įkūrėjas Augustas Žukauskas ir „Vilnius Lifestyle“ vadovas Alkas Paltarokas organizuoja išskirtinį renginį – „70 Lietuvos kariuomenės metų per 2 valandas!“. Šia proga pateikėme keletą klausimų renginio organizatoriams:

Kodėl pasirinktas būtent toks Lietuvos kariuomenės laikotarpis – 70 metų?

Augustas

Tiesiog pasirinkau vieną įspūdingiausių Lietuvos kariuomenės laikotarpių – pokario Partizanų kovas. Tai buvo savotiškas atspirties taškas. Čia regis ir turėjome sustoti, arba skelti laikotarpius į  “tarpukaris” ir “atkurtoji Lietuvos Kariuomenė”. Jei ne viena detalė! – Kas yra Lietuvos partizanų tradicijų tesėjai? Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgos, o dar tiksliau „Žaliukai“. Taip ir gimė galvoje tas 70 metų laikotarpis. Tad logiška, kad buvo įterptas ir 1990- 2003 metų periodas.

Kaip kilo idėja organizuoti būtent tokio formato renginį?

Augustas

Tam yra dvi priežastys:

Pirmoji, kaip „Išgyvenimo mokykla“ mes nuolatos organizuojame įvairius išgyvenimo renginius, tarp jų ir šaudymo. Tai tikriausia natūralu, nes dar prieš 15 metų išgyvenimas tai buvo laužas, vanduo ir panašiai. Šiai dienai mums pavojus kyla ne džiunglėse ar dykumoje, bet vis daugiau pavojaus kyla miestuose, karai, įniršio proveržiai (šaudynės) todėl „Išgyvenimo mokykla“ nesėdi rankų sudėjus, ji nuolat tobulėja, nuolatos organizuojame naujus kursus.

Antroji priežastis yra noras pagerbti mūsų didvyrius. Dažnai dalyvauju įvairiuose pagerbimo renginiuose ir supratau, kad iš tikro mes pakamai mažai težinome apie pokario kovas. Manau, kad puikus būdas supažindinti žmones su tuo yra būtent per ginklus. Juk Baltų kultūroje ir kasdienybėje ginklas užėmė labai svarbią vietą. Tai buvo ne tik medžioklės įrankis – baltų tautų istorijos neįmanoma papasakoti, nekalbant apie pergalingus karus, nuožmius mūšius ir ginklus. Dabar šią svarbią vietą užima ne kalavijai ir strėlės, bet pistoletai ir šautuvai.

Ko siekiate šiuo renginiu?

Alkas

Visų pirma, tai pramoginis – edukacinis renginys. Šaudymas yra ir sportas. Olimpinėse rungtyse yra įvairių tipų šaudymai. O čia žmonės gali susipažinti su ginklais ir kartu su profesionalais atlikti šūvius iš kovinių ginklų. Daug kartų teko matyti tas tikras šypsenas ir adrenalino pliūpsnį, kai prisiliečiama prie ginklo pirmą kartą.

Pats ginklas turi esmę, kuri reiškia „gintis“. Gintis reikia mokėti, todėl pažintis su ginklais niekam nepamaišys. Jau kelis metus dirbame su įvairiais šaudymo renginiais, kurie suteikia dalyviams pozityvias emocijas, sportišką nuotaiką ir palieka gilų įspūdį. Juolab, kad šis renginys – tarsi kelionė per įvairius laikmečius su tų metų ginklais – geriau ir nesugalvosi.

Kokie ginklai bus naudojami renginio metu? Kokia jų istorija ir sąsajos su Lietuvos kariuomene?

Augustas

Šaudymą pradėsime vokišku pistoletu Walther P38, tokių nemažai buvo mūsų miško brolių rankose kovoje prieš okupantus, taip pat ir pistoletas kulkosvaidis PPS 43. Pastarasis ginklas man pirmoje vietoje asocijuojasi su Adolfu Ramanausku – Vanagu, nes būtent šį ginklą nešinas Vadas keliavo į garsųjį vadų susitikimą Minaičiuose 1949 metais.

Pistoletas Makarov ir šturmo karabinas AKM, tai buvo pagrindiniai ginklai mūsų atsikūrusioje Kariuomenėje. Būtent šiais ginklais ginkluoti Lietuvos kariuomenės kariai “išlydėjo” čia užsibuvusį okupantą namo.

Na, ir Glock 17 bei šturmo karabinas G36 – šiais ginklais patys pirmieji buvo apginkluoti, būtent jau mano minėtieji Lietuvos Kariuomenės SOP padaliniai.

Planuodami šį šaudymą stengėmės išlaikyti tam tikrą seką, kad kiekvienas ginklas turėtų savo „vietą“ Lietuvos Kariuomenės istorijoje.

Ar renginio dalyviams keliami specialūs reikalavimai pasirengimui?

Alkas

Šaudyklos turi saugumo reikalavimus, kurių turi laikytis visi. Profesionalūs instruktoriai padeda tiek naujokui, tiek jau kiek pramokusiam, kaip elgtis su ginklu.  Svarbu patogi apranga, kuri turi nevaržyti judesių, o blogo oro mums niekada nebūna.

Visi norintys prisiliesti prie Lietuvos istorijos, išgirsti, pamatyti ir net iššauti iš ginklų, kuriuos naudojo ne tik Lietuvos kariuomenė, bet ir partizanai, kviečiami atvykti ir prisijungti prie renginio 70 Lietuvos kariuomenės metų per 2 valandas!“.

Daugiau informacijos apie renginį rasite paspaudę šią nuorodą.

Kelios akimirkos iš įvykusių renginių:

 

Jums gali patikti