Naujienų portalas

Savaitgalį Vilniuje buvo švenčiamas „Oktoberfest“

Savaitgalį šalia Vilniaus esančiame „Pilialaukyje“ įvyko tikra vokiška šventė „Oktoberfest“. Vakaro svečiai ne tik mėgavosi bedugniais alaus bokalais, tačiau ir gardžiais valgiais paruoštais pagal visas vokiškas tradicijas. 

Šventės metu dalyviams buvo pasiūlyta įvairių pramogų ir žaidimų, gyvą teminę muziką atliko grupė „Allegretto Band“, o salės grindys girgždėjo nuo šokių.

“Nereali šventė, ne tik skoniu, bet ir savo emocijomis! Nustebino savo bendrystės jausmu. Dalyvavau pirmą kartą, be galo džiaugiuosi! Visa didžiulė minia verslo atstovų, menininkų, šou pasaulio atstovų – visi jautėmės, kaip seni draugai. Tokie visi naturalūs, be kaukių. Buvo puikus vakaras, daug įdomių žmonių paliko neišdildomą įspūdį”,- pasakojo kelionio įmonės Megaturas vadovė Daiva Breivė.

„Oktoberfest“ pirmą kartą buvo surengta 1810 metų spalio 12-ąją, kai Bavarijos princas Liudvikas vedė princesę Teresę. Šventės pavadinimas kildinamas būtent iš mėnesio, kada įvyko vestuvės – „Oktober“ (liet. spalis). Šventė truko penkias dienas, o kad vestuvių šventės dvasia galėtų pasimėgauti ir paprasti žmonės, laukuose buvo pastatyti ilgi stalai su užkandžiais ir, žinoma, alumi!

Tam, kad nepritruktų pramogų buvo surengtos žirgų lenktynės. Gyventojams šventė taip patiko, kad Liudvikas nusprendė kitąmet šventę vėl pakartoti. Taip susiformavo „Oktoberfest“ tradicija, kuri trunka net 186-ius metus.

Metams bėgant nemokamas alus ir vaišės baigėsi, tačiau tai nesumažino šventės populiarumo. Prie to prisidėjo ir mugė, kurios metu buvo pardavinėjami arkliai ir jaučiai, dar vėliau prisidėjo ir spektakliai, karuselės ir alaus palapinės.

Vis dėl to šventė keletą metų nebuvo rengiama dėl karų ir epidemijų, todėl šiemet oktoberfest rengiama ne 209, o 186-ąjį kartą.

Šventės pavadinimas pats sufleruoja, kada turėtų vykt – spalį, tačiau metams bėgant „Oktoberfest“ buvo paankstintas ir pradėtas švęsti dar rugsėjį. Pagrindinė to priežastis – orai. Spalis neretai būna šaltesnis ir lietingesnis, o juk daug smagiau su vėsiu bokalu alaus sėdėti tada, kai orai dar bent jau vidutiniškai šilti. Taip pat išsitempė ir šventės trukmė. Anksčiau ji trukdavo penkias, o mūsų dienomis jau net šešiolika dienų!

Ktamet vėl rengiama „Octoberfest Vilnius“ šventė

Organizatorius:
www.stammtisch.lt

https://www.facebook.com/OktoberfestVilnius/

Keli įdomūs faktai:

  • „Oktoberfest“ nėra jokio importinio alaus – tik Vokiškas.
  • Alų festivaliui gali tiekti tik 6 Miuncheno alaus daryklos, kurios verda specialiai šiai šventei skirtą alų.
  • Šventės metu iškyla 14 didžiulių, bei 15 mažesnių palapinių. Didžiosios palapinės talpina net iki 10 tūkstančių žmonių, o mažosios apie tūkstantį. Visos vietos palapinėse – sėdimos.
  • Šventę atidaro 12-ka patrankos šūvių po kurių vyksta alaus palapinių šeimininkų eitynės.
  • Pirmąją alaus statinę visada atidaro miesto meras. Tik po to pradedamas pilstyti alus palapinėse.
  • Visi alaus bokalai yra vieno litro.

Organizatorius Peter teigia, kad jau pradėtas pasirengimas ir kitų metų „Oktoberfest“ šventei Vilniuje, Pilialaukyje, tad jei nesudalyvavote šiais – nepraleiskite pogos kitais metais!

Jums gali patikti