Naujienų portalas

Baltijos regione – NATO karinių orlaivių pratybos

Balandžio 20-21 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyksta NATO ir partnerių šalių orlaivių pratybos-treniruotė „Ramstein Alloy 20-1“ (liet. „Ramšteino lydinys“). Šių kasmetinių planinių mokymų, šįkart vykstančių Lietuvoje, metu siekiama tobulinti NATO ir partnerių šalių (šiais metais – Švedijos ir Suomijos) oro erdvės stebėjimo ir kontrolės, oro policijos, paieškos ir gelbėjimo bei kitų oro pajėgumų Baltijos regione valdymą ir kontrolę.

Pratybose dalyvauja Lietuvos, Belgijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos ir Suomijos orlaiviai, taip pat NATO pajėgų orlaivis E-3A AWACS, užtikrinantis tinkamą oro erdvės valdymą. Skrydžių metu treniruojamos paieškos ir gelbėjimo procedūros, imituojamas lėktuvo komunikacinių signalų praradimas ir treniruojamasi papildyti naikintuvų degalus ore.

Nuo 2016 m. rengiamos NATO pratybos „Ramstein Alloy“ vyksta tris kartus per metus vienoje iš Baltijos šalių.

Šia mokymų programa NATO prisideda prie Estijos, Latvijos ir Lietuvos bei kitų regiono kaimyninių NATO šalių karinių oro pajėgų sąveikos kokybės ir integracijos didinimo pagal galiojančius NATO standartus. Jomis taip pat siekiama pademonstruoti Aljanso solidarumą su NATO partnerėmis ir Baltijos valstybėmis.

 

KOP nuotr.

Jums gali patikti