Naujienų portalas

Krašto apsaugos viceministras V. Semeška: „Lietuvos kariuomenės modernizavimo projektai turi būti įgyvendinami sklandžiai“

Krašto apsaugos ministerija ėmėsi lyderystės aukščiausiu lygiu aptarti iškilusius nesklandumus ir ieškoti konstruktyvių sprendimo būdų įgyvendinant prioritetinį krašto apsaugos sistemos projektą – aprūpinti Lietuvos kariuomenę pėstininkų kovos mašinomis „ Vilkas“. Tuo tikslu kovo 5 d. Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva surengtas susitikimas su pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ projekto įsigijimą vykdančios tarptautinės organizacijos OCCAR, mašinas gaminančio konsorciumo ARTEC ir vieno iš gamintojų „Krauss-Maffei-Wegmann“ (KMW) vadovais. Susitikime buvo aptarta projekto eiga, klausimai, susiję su pėstininkų kovos mašinų pristatymų terminais, pastebėtais techniniais trūkumais.

„Pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“ yra prioritetinis Krašto apsaugos ministerijos projektas, kuriuo įgyvendinamas vienas svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo etapų. Pirmosios mašinos Lietuvą pasiekė prieš pusantrų metų, tačiau dėl COVID-19 pandemijos jų pristatymas atsilieka nuo numatyto grafiko. Tokie pristatymo tempai mūsų šiandien netenkina“, – susitikime sakė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Pasak susitikimo dalyvių, suprantama, kad šio svarbaus projekto eigai įtaką daro visą pasaulį apėmusi pandemija, tačiau būtina kylančius iššūkius spręsti operatyviai, lanksčiai ir ieškant nestandartinių sprendimų.

„Šis vizitas pandemijos metu tik patvirtina, kad pėstininkų kovos mašinų gamintojai savo įsipareigojimus vertina rimtai, todėl projektą įgyvendinti nori kaip galima geriau. Suprantame, kad įsigyjant naują kovos mašinų sistemą, gamybos procesų metu, derinant skirtingas sistemas, tenka susidurti su iššūkiais. Tačiau tiek mes, tiek ir gamintojai norime, kad pėstininkų kovos mašinos į Lietuvą būtų pristatytos laiku, o iškilę projekto vykdymo trūkumai būtų išspręsti kaip galima greičiau, kuo mažiau trukdant vienetams įsisavinant šią taip mums svarbią techniką ir ginkluotę“, – sakė viceministras V. Semeška.

Pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus gamina Vokietijos konsorciumas ARTEC. Mašinose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, jos apginkluotos JAV gamintojo 30 mm patrankomis MK-44S ir Izraelio prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, jose taip pat integruota kita specializuota įranga, elektroninės sistemos. Sutarties įgyvendinimą vykdo ir prižiūri tarptautinė ginkluotės įsigijimo agentūra OCCAR.

„Vilkais“ bus aprūpinti du Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vienetai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Iš viso Lietuva perka 88 pėstininkų kovos mašinas.

KAM informacija

 

 

 

Jums gali patikti