Naujienų portalas

Ministras R. Karoblis: „Sąjungininkų dėmesys mūsų regionui išlieka“

„Sąjungininkų dėmesys mūsų regionui, įsiklausymas į Baltijos šalių susirūpinimą pakitusioje geopolitinėje aplinkoje išlieka – tai rodo pratybose „Perkūno griausmas“ ir „Saber Strike“ karių stiprinama sąveika ir gebėjimas veikti kartu“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, birželio 11 d. stebėjęs pratybas. Kariai atliko parodomąją pastatų valymo operaciją Generolo Silvestro Žukausko poligone įrengtame treniruočių komplekse „Mūšis mieste“.

 

Nacionalinių pratybų „Perkūno griausmas 2018“ ir Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje organizuojamų pratybų „Saber Strike 2018“ (liet. „Kardo kirtis“) svečių ir žiniasklaidos dienoje kartu dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, sąjungininkų atstovai, kiti svečiai.

 

Svečiai taip pat apžiūrėjo ir susipažino su pratybose dalyvaujančių šalių karių naudojama ginkluote, ekipuote ir karine technika.

 

Apie pratybas

„Saber Strike 2018“ (liet. „Kardo kirtis 2018“) – JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje organizuojamos pratybos, kurių tikslas – stiprinti dalyvaujančių šalių karių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Mokymų metu bus akcentuojamas sąveikos tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų stiprinimas, taip pat treniruotės su NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinėmis grupėmis. Lietuvoje mokymai vyksta birželio 3–15 d., juose dalyvauja iki 6 600 karių.

„Perkūno griausmas 2018“ – tai birželio 1–15 dienomis vyksiančios Lietuvos kariuomenės nacionalinės pratybos, kurių metu Lietuvos kariai savarankiškai ir su NATO sąjungininkais treniruojasi vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotos gynybos operacijas. Mokymuose dalyvauja apie 9 tūkst. karių ir pareigūnų.

Nuotraukų aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė ir Giedrė Maksimovicz

Jums gali patikti