Naujienų portalas

NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą rytiniame Aljanso flange

Krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius vasario 16-17 dienomis dalyvauja NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje, kur aptariama dėl Rusijos agresyvių veiksmų blogėjanti saugumo situacija. Šalys diskutuoja apie Rusijos karinių pajėgų telkimą netoli Ukrainos ir Baltarusijoje bei priima sprendimus dėl NATO atgrasymo priemonių pastiprinimo rytinėje Aljanso dalyje.

 

„Rusija kelia rimtą grėsmę regiono saugumui ir stabilumui. Rusijos pajėgų telkimas netoli Ukrainos sienų ir Baltarusijoje bei stambaus masto kariniai mokymai kelia išskirtinai didelį nerimą. NATO turi išlaikyti vienybę ir solidarumą bei įvertinti Rusijos agresiją platesniame regiono saugumo kontekste. Esame dėkingi sąjungininkams už siunčiamą pastiprinimą, ypač Vokietijai, Norvegijai, Danijai, JAV ir Jungtinei Karalystei“, – apie NATO sprendimus dėl situacijos Ukrainoje sako viceministras M. Abukevičius.

 

Gynybos ministrai susitikimo metu aptarė NATO gynybos finansavimo iššūkius. M. Abukevičius pabrėžė, kad Lietuva stipriai palaiko NATO bendro finansavimo didinimą. Lietuva išlaiko 2 procentų nuo BVP gynybos išlaidų kartelę bei juda 2,5 proc. link, siekdama stiprinti nacionalinius pajėgumus ir pasiekti NATO pajėgumų tikslus.

 

„Lietuva įgyvendina 2 procentų skiriamų gynybai įsipareigojimą, o šią kartelę turime pakelti dar labiau, siekdami atremti egzistencines grėsmes kylančias Europos saugumui. Remiame bendro NATO finansavimo kolektyvinei gynybai poreikį, įtraukiant parengties didinimą ir pajėgumų stiprinimą“, – teigia viceministras.

 

NATO gynybos ministrai susitikimo metu diskutuoja ir apie naują Aljanso strateginę koncepciją. M. Abukevičius akcentuoja, kad Lietuva strateginėje koncepcijoje ne tik siekia deramo dėmesio kolektyvinei gynybai, bet ir griežto Rusijos grėsmės Aljansui įvertinimo – pasak viceministro, Rusija turi būti aiškiai įvardinta kaip ilgalaikė grėsmė Aljanso saugumui.

 

NATO gynybos ministrų susitikimas Briuselyje vyksta vasario 16-17 dienomis. Numatyta, kad šio susitikimo paraštėse M. Abukevičius turės ir atskirus dvišalius susitikimus su Vokietijos, Sakartvelo ir Italijos gynybos ministrais, o B9 formatu bendraus ir su Prancūzijos gynybos ministre.

 

 

NATO nuotraukos.

Jums gali patikti