Naujienų portalas

Pratybose „Inžinierių griausmas 2019“ lankėsi Pensilvanijos gubernatorius su delegacija

Rugsėjo 12 d., didžiausių Lietuvoje karo inžinierių pratybų „Inžinierių griausmas 2019″ dalyvius Generolo Silvestro Žukausko poligone aplankė Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas, Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadas generolas majoras Anthony Carrelli, LK Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, kiti svečiai. Delegacijos dalyviams buvo pristatytas pratybų sumanymas bei tikslai, aprodytos mokomosios vietos, gyvai pademonstruoti karo inžinierių bei manevrinių vienetų bendradarbiavimo rezultatai, K-9 grandies kinologų gebėjimai.

Svečiai turėjo galimybę susipažinti su pratybomis, įvertinti jų eigą bei rezultatus, susitikti bei pabendrauti su pratybose dalyvaujančiais kariais. Diena anksčiau už Pensilvanijos gubernatorių stebėti pratybų ir pasidomėti, kaip sekasi jose dalyvaujantiems kariams vykdyti inžinerinės paramos užduotis taip pat buvo atvykę PANG Jungtinio štabo generolas majoras Timothy Hilty ir brigados generolas Mark Schnidler bei 21 pėstininkų divizijos vado pavaduotojas brigados generolas McCormak. Generolai ir juos lydinti delegacija turėjo galimybę stebėti bei įvertinti amerikiečių inžinierių vykdomus sprogdinimo darbus, Inžinerijos bataliono ABC būrio veiksmus atliekant švarinimą po atominio, biologinio ir cheminio ginklo panaudojimo, K-9 kinologų grandies pasirodymą. Vizito pabaigoje generolas majoras TimothyHiltydėkojo Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadui mjr. Pavelui Jelkinui už abipusiai naudingą bendradarbiavimą ir sėkmingas bei daug iššūkių reikalaujančias pratybas.

Lietuvos ir JAV nepertraukiamas bendradarbiavimas karinėje srityje trunka šiek tiek daugiau nei ketvirtį amžiaus ir yra nuolat stiprinamas. Pensilvanijos nacionalinė gvardija aktyviai prisideda prie Lietuvos karinės infrastruktūros modernizavimo, kariuomenės mechanizavimo bei karininkų rengimo, pėstininkų kovos mašinų personalo rengimo, taip pat didelį dėmesį skiria bendriems amerikiečių ir lietuvių karių mokymams. Kad geriau suprastų vieni kitų procedūras ir galėtų sėkmingai vykdyti bendras operacijas Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai nuolat dalyvauja karinėse pratybose Baltijos valstybėse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijos valstijoje. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pratybose „Inžinierių griausmas 2019″ kartu su lietuviais, vokiečiais, olandais, norvegais, belgais, latviais ir lenkais vykdyti pasiruošimo gynybos operacijoms užduotis šiuo metu treniruojasi per 30 karo inžinierių iš Pensilvanijos nacionalinės gvardijos.

Vyr. eil. Mantauto Patašiaus nuotr.

Jums gali patikti